Gå til innhold
Hundesonen.no

EN liten kveldspoll for de som kjeder seg(og andre)


Ulvinnen

Hva gjør du?  

16 stemmer

  1. 1.

    • Snur og henter pose
      3
    • Skuffer snø over og driter i det
      13


Recommended Posts

Er det rundt huset eller nermeste nabolag så henter vi pose...

Men er vi på tur å ikke har pose så skuffes det snø for harde livet... :D

Som oftest klarer vi å få buster så lang ut i grøfta eller inni skogen at det ikke er til sjenanse for noen... :roll:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

300 meter er ikke sååå langt, så jeg hadde vel snudd og hentet pose. Hvis det hadde skjedd på plasser som f.eks i skogen og det hadde ligget ganske så avsides så har jeg ikke plukket det opp enten jeg har pose eller ei. Men det verste jeg vet er når det ligger strødd hundebæsj der det går folk. På stier, veier og sånn der. Der det ligger så åpenlyst og bare venter å bli tråkket på. Mange plasser jeg har møtt på en hundebæsj på gangveier og rundt omkring i borettslaget. ÆSJ! Er heller ikke noe særlig om det ligger i en pose utenfor søppelkasse, ekkelt det og. Selv om noen hundeposer brytes ned.

Ble litt utenfor tema dette da, men det forklarer hvorfor jeg er veldig flink til å ta med meg hundeposer på tur. :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har alltid med meg pose på tur, men om jeg skulle glemme det så ville jeg gått og hentet pose hvis hun hadde gjort fra seg på et sånt sted at det er nødvendig. Nå er det mange steder 300 meter fra hjemmet mitt hvor det ikke er nødvendig å plukke opp fordi det er ingen som går der hvor hun driter, og det ligger ikke åpenlyst og viser seg fram til hele verden heller.

Hadde hun gjort fra seg i et boligområde så hadde jeg gått og hentet pose.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...