Gå til innhold
Hundesonen.no

Seriøs Chihuahua oppdretter


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Jeg prøver å hjelpe ei med å finne noen seriøse chihuahua oppdrettere. Noen som kjenner til noen? Send link til hjemmesiden. De skulle gjerne hatt ny hund så snart som mulig, så hvis noen vet til evnt omplassering etc er det også av interesse.

Skrevet

Sjekk ut kennel Sipikira. Vet at de driver med oppdrett av både whippet og chihuahua. :) Uten at jeg kan påberope meg noe peiling på chi'er, så er i alle fall whippsene deres veldig flotte og de har holdt på med oppdrettet endel år.

Edit: Kan se ut som om de har avlet frem endel premierte chi'er rundt omkring. :)

Skrevet

Takk for link!

Jeg kjenner jeg er ute på veldig ukjent terreng når jeg ser på finn.no feks. Har jo smuglerhunder og uregistrerte hunder i minnet, så blir litt usikker da :P

Skjønner den.. Chihuahuaer er det jo så vanvittig mange annonser på! Vanskelig å vite hvem som er seriøse og erfarne, og hvem som absolutt ikke er det. :/

Skrevet

Forumet som ble linket til over er Norges eldste chihuahuaforum og definitivt et forum å være på dersom man vil bli kjent med seriøse chihuahuaoppdrettere :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Zanevi er mitt forslag :) sunne fine hunder med mye korrekt bitt som jeg er veldig nøye på. Trivelige hunder har de også.

Lykke til

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...