Gå til innhold
Hundesonen.no

Melsheiå


Taz

Recommended Posts

I dag var jeg, Silje og Gunn (Pluss noen til) på tur i Melsheia. :D

Det var en kjekk tur og jeg tok MANGEN bilder. :D

Natur

IMG_1465.jpg

Coca

Cocalite.jpg

På vei opp.

IMG_1476.jpg

Søte Mala

IMG_1477.jpg

IMG_1480.jpg

Lang vei opp

IMG_1486.jpg

Utsikten Love

IMG_1489.jpg

IMG_1490.jpg

Nesten på toppen

IMG_1493.jpg

Gunn og Silje bruker lang tid

IMG_1498.jpg

Leke litt

IMG_1503.jpg

Diego

IMG_1505.jpg

Mangen Sheltier, Diego eneste hund som ikke var Sheltie

IMG_1512.jpg

Hvor er Diego?

IMG_1514.jpg

IMG_1517.jpg

IMG_1519.jpg

Raven. :D

IMG_1524.jpg

IMG_1527.jpg

Ehh. Ett ikke så pent bilde av Diego

IMG_1534.jpg

Sheeba. :D

IMG_1547.jpg

Sheltie, Sheltie, Sheltie. Snart er Diego også en.

IMG_1539.jpg

Posere

IMG_1560.jpg

IMG_1561.jpg

Enya poserer

IMG_1567.jpg

Leah?

IMG_1575.jpg

Natur

IMG_1584.jpg

Prøvde å stille opp Raven

IMG_1589.jpg

Så var vi på vei ned igjen

IMG_1598.jpg

Diego poserer igjen

IMG_1613.jpg

Shelties

IMG_1619.jpg

Søte Enya

IMG_1632.jpg

Enya går fot

IMG_1635.jpg

"Der oppe var vi"

IMG_1647.jpg

Og enda ett poseringsbilde av Diego

IMG_1657.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mangen fine bilder :mrgreen:

Diego tror vel han er en shelti :wink:

Hvor parkere dere? Kunne godt tenkt meg å gå den turen...

Kjør forbi Speiderhytta og SI hytta (heter den det mon tro?) og så parkerer du på nærmeste parkeringsplass! Fjellet er opp til venstre fra veien!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så morro å se turbilder, tror dere det klør i meg etter å ikke ha gått på tur med Chicka på en uke pga skaden?? Blir nesten litt gal her.

Tror Sheeba er en av de nydeligste hundene jeg noen gang har sett, liker så godt fargen hennes. Love

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nydelige bilder!

På det ene bildet måtte jeg faktisk lete lenge før jeg så rumpa på diego :oops:

Det som var så løye/morsomt med det bildet.. :D

Diego har samme farge som en Sheltie, så han blender inn noen ganger. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...