Gå til innhold
Hundesonen.no

Bruk av dekken..


Kathrine

Recommended Posts

Ser mange her inne bruker dekken på hundene sine..

Har enda ikke brukt dekken på Amy. Men hadde tenkt å kjøpe et nå til jul ho kan ha de dagene det er ekstra kaldt og vi kun skal gå rolig tur. Men når eg går turer der ho får det meste går løs har eg alltid tenkt at ho holder varmen når ho springer osv..

Begynner da å lure om dette er feil tenkt av meg..

Så til dere som har "litt større hunder" når bruker dere dekken?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nei da ikke noe i veien med det, selv har vi ikke noe dekken til hundene, men har vurdert å kjøpe et nå i vinter for jeg vet at Tinka nå kommer til å bli"nakenhund" om ikke så lenge siden hun nettopp har fått valper, men det blir bare kjøpt om det er behov for det.

har kjøpt et refleks dekken og skal ha 2 til (må bare på nille og se om de har flere) sånn at vi har til de små hundene, mens gubben skal ha sånt halsbånd med lys i til Aiwa sier han, så han vil ikke ha dekken til Aiwa.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke dekken til Balder, skal først vente å se om han trenger det. Men jeg skal bruke dekken på han når vi skal begynne å trekke saccovogn, da skal han ha på seg dekken i pauser o.l på kalde og sure dager slik at han ikke blir stiv i ledd og muskler. Men ellers håper jeg han klarer seg med den pelsen han har, gjør han ikke det så får han seg et godt dekken :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har dekken til Aro, hadde det ikke vært for at han hater å bruke det så hadde jeg brukt det på sure dager. Du vet jo hvordan regne kan komme på tvers her på Jæren :wink: Nå da det var litt snø så lå han å skalv på sofaen da han kom hjem fra tur så jeg har vurdert om jeg skal se etter et mykere dekke til han. Det han har nå er sånn Kennel dekken med teddyfor inni og regnstoff utenpå, veldigt stivt. Vi må jo ha noe å ta på han når vi er på langturer i vinter å har pauser... Han er vel det nærmeste man kommer en nakenhund med pels... Stammer jo fra Afrika så han har et tynt lag med pels som såvidt dekker kroppen hans :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har bestilt dekken til Tiko' date=' får det sikkert i neste uke.[/quote']

Hva slags dekken da?

Har ikke dekken til Lisa, men har vurdert å kjøpe det fordi hun har mistet en del pels i det siste. Hun har bare regndekken som vi bruker når det regner og vi ikke vil ha så altfor våt hund(hun liker å rulle i sølepytter).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker ikke dekken på Lisa, men det har hendt et par ganger at hun har vært lenge ute etter å ha trent, og da har jeg tatt det på for at hun ikke skal stivne. Pedro har selvsagt dekken, den bittelille kroppen fryser så fort tempen er under 22 grader. Han har camodekken 8)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke brukt det før i år, hun har jo hatt litt stive hofter og nå er hun skadet.

Man skal være litt forsiktig med å bruke dekke for ofte også, for hundene setter ikke skikkelig vinter pels og man MÅ bruke dekken hele vinteren pga dem fort fryser.

Chicka har vært med på lange turer når det har vært kjempe kaldt før og hun har klart seg kun med vinterpelsen sin. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...