Gå til innhold
Hundesonen.no

Trondheim Hundefestival


AnitaK

Recommended Posts

Skrevet

Trondheim Hundefestival 28-29 mai ..

Påmeld.frist 27.april

På Støren Idrettsplass..

Dommerlista : Info

Hvem har tenkt seg hit ? :D

__________________________________________

Jeg stiller dvergpinscher på Søndag også får vi se hvordan det blir med lørdagen..

Skrevet

Mye mulig, ene dommeren dømmer på Hamresanden et par uker før, så får se hvordan det går der først :lol:

Skrevet

Stiller alle 3 valpene regner jeg med, trenger handlerhjelp til en valp!

Om jeg melder på voksne hunder har jeg ikke bestemt meg for enda, de har alle små-certene sine, så tja, vi får se..

Skrevet

Dette fristet veeldig da Ophelia akkurat er gammel nok til å stille i junior :whistle: Men litt langt å kjøre fra Oslo, men kanskje gubbedyret blir med for det? :innocent:

Skrevet

Jepp, skal dit! :) Lå på vårvolden i fjor, og snakket med de for et par uker siden, da var det fullt på hyttene. Bor bare en time unna, så kjører :)

Skrevet

Kanskje noen Soniser i området vil åpne hjemmene sine? :P hehe...

Hadde det ikke vært for at vi har fult hus allerede den helgen kunne vi ha lekt vandrehjem :P hehe ^^,

Skrevet

Skal brått dit jeg også :lol: Blir morro da :) Reiser med ei venninde ;)

Bra det ikke bare er meg som er gal og drar så langt da! Det er jo ikke NKK engang :lol::lol: Men blir nok veeldig koselig :)

Skrevet

Bra det ikke bare er meg som er gal og drar så langt da! Det er jo ikke NKK engang :lol::lol: Men blir nok veeldig koselig :)

Hihi sant :P Langt er relativt vettu :lol: og enda galere som skal opp dit enda en gang når det er NKK utstilling :P

Men tror det blir en koselig helg :D

Skrevet

Hundefestivalen er en koselig utstilling!

Flott å få det bekreftet :lol: Første gang jeg stiller der, gleder meg som en unge, ikke så lenge igjen nå :whistle:

Skrevet

Hihi sant :P Langt er relativt vettu :lol: og enda galere som skal opp dit enda en gang når det er NKK utstilling :P

Men tror det blir en koselig helg :D

Men det skal jo jeg også! :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...