Gå til innhold
Hundesonen.no

Rosa Hurrta seler, hvor?


Recommended Posts

Noen som vet hvor man får tak i de rosa Hurrta selene? (De som kom ut i høst/vinter)

Mener å huske at noen her inne bestilte fra ei i Sverige, men husker ikke hvolken nettbutikk det var...(var vel litt billigere der også? :blink: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eiksmarka Hund & Katt har også :)

Tenkte på dere faktisk, da får jo Chicka kjørt buss også som hun eeelsskeer!! :)

Har kjøpt en sort Hurrta sele fra Divinedog, også får jeg komme opp til dere og se hvor knæsj den rosa er i fargen ;)

Har dere de halvstrupene også hos dere?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Seeer man disse fargene når man er ute og går (bilister og sånn, tenker jeg), eller er det bare fint for oss å se skarpe farger?

Om de fungerer, tror jeg at jeg skulle fått fikset et halsbånd. Synes ikke de vanlige halvstrupene med refleksdings rundt synes no' særlig, jeg. Og litt greit med ekstrasikring med halsbånd og vest. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ser lettere lifeguard serien vs de gamle svarte og andre seler.

Her har Foxi på seg de gamle hurrta halsbåndene uten noe særlig refleks og mørk farge og lifeguard selen

DSC_0152.JPG

Nå jeg går på kvelder ol nå tar jeg bare lifeguard selen på pga refleksene synes så godt at jeg ikke trenger refleksdekkenet.

Jeg har i tillegg hurrta bånd med refleks i(link til bilde av båndet) som jeg bruker.

På amiga syntes jeg ikke Hurrta pro svarte selen syntes noe særlig, så hun bruker refleksdekken (også pga hurrta ikke har en størrelse som passer henne lengre). Men jeg har tenkt til å kjøpe et lifeguard halsbånd og enda et bånd med refleks i.

Jeg kan godt ta bilde på kvelden om du lurer, men da ser du bare refleeeeeeeks om jeg bruker blits ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er jo refleksen jeg vil se! Dessuten synes han ene jeg bor med at jeg er teit som "doller" opp Pøbel når vi skal ut på kvelden. Refleksvest, liksom! Og potesokker da det var -29 grader ute ... :rolleyes2:

Skal ta bilde ikveld av lifeguard, gamle pro selen bånd og alt,så kan du se hvor godt det synes ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tenkte på dere faktisk, da får jo Chicka kjørt buss også som hun eeelsskeer! :)

Har kjøpt en sort Hurrta sele fra Divinedog, også får jeg komme opp til dere og se hvor knæsj den rosa er i fargen ;)

Har dere de halvstrupene også hos dere?

Ja, vi har halvstrupene i rosa og oransje :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har veldig lyst på den selen i knæsj råååsa :innocent: men jeg er veldig usikker på størrelser... tør liksom ikke å kjøpe på nett for jeg føler jeg må prøve den på, men hun har røyteperiode nå og alt hun er borti får hvit pels :rolleyes2:

noen som vet hvor jeg kasn finne mål og slikt?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har veldig lyst på den selen i knæsj råååsa :innocent: men jeg er veldig usikker på størrelser... tør liksom ikke å kjøpe på nett for jeg føler jeg må prøve den på, men hun har røyteperiode nå og alt hun er borti får hvit pels :rolleyes2:

noen som vet hvor jeg kasn finne mål og slikt?

Jeg må opp i 100cm på min hund (hun er ca liten Labrador str), har prøvd selen til hunden til ei venninne av meg, ellers hadde jeg aldri turt å kjøpe selen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har denne rååååsa hurtta selen i str 90, men den sitter helt forferdelig dårlig på hunden, den ligger alt for nært armhulene, så hvis noen vil kjøpe den så send meg en pm, den er kun brukt på 1 tur.

Ikke meningen og kuppe tråden din :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har veldig lyst på den selen i knæsj råååsa :innocent: men jeg er veldig usikker på størrelser... tør liksom ikke å kjøpe på nett for jeg føler jeg må prøve den på, men hun har røyteperiode nå og alt hun er borti får hvit pels :rolleyes2:

noen som vet hvor jeg kasn finne mål og slikt?

De har de på Vestkanten :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...