Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder fra Amadeus dyrepark


Cams

Recommended Posts

Amadeus dyrepark er en veldig trivelig liten dyrepark i nærheten av Hamar.

Jeg kjenner sønnen til han som driver parken, hvilket også byr på den enorme luksusen å få besøke parken etter den er stengt. :) Veldig deilig å titte på dyr i full stillhet i forhold til når det er fullt av folk overalt.. Hvilket også resulterer i bilder under konsentrasjon!

De har blant annet to Afrikanske struts i parken, som deler plass med to sebraer. Struts er merkelige skapninger. Det er få dyr det faktisk lyser dumhet av. :P Men de er jo veldig flotte og majestetiske der de rusler, og virker som stort sett trivelige dyr.

struts.jpg

EOS011of1-29.jpg

I Amadeusparken har man også muligheten til å klappe på det meste, og det må jo nevnes at det er veldig spesielt å stå der og klappe på en!

EOS011of1-20.jpg

EOS011of1-11.jpg

EOS011of1-5.jpg

EOS011of1-26.jpg

sebra01.jpg

Mufflon-sau har de også i parken, hvor hannen er den som er flottest. Jeg har litt soft-spot for villgeit og villsau, og denne flotte karen beviser jo hvor vakre de kan være.

Mufflon01.jpg

Søyene er dog litt mer kjedelige, og da vi var der drev de også og skiftet vinterpelsen ut med sommerpels.

Mufflon02.jpg

Dådyr er det mye av i parken, hvor det er to hanner og resten hunner.

EOS011of1-36.jpg

EOS011of1-35.jpg

EOS011of1-34.jpg

Kaaamerraaaaa?

EOS011of1-33.jpg

EOS011of1-16.jpg

Leucistisk dådyr, ikke albino!

EOS011of1-15.jpg

Ettersom fugleinteressen er høy blant både far og sønn, så er det mye fugl i parken. De har en stor dam med diverse fuglearter, blant annet denne nilgås/anda. (forskere som ikke klarer å bli enige om det er en gås eller en and...)

EOS011of1-18.jpg

Australske svartsvanen er dog på svartelisten over fly-forbanna sinte svaner. Blir også kalt for "*****-svanen" av kompisen min. :P Den skal visstnok være mye mer hissig enn den gjennomsnittsgåsa vi er vandt med her i Norge.

EOS011of1-13.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En litt mer beskjeden og vakker type, rustand.

EOS011of1-12.jpg

Parken har sin gode dose av emu også. De lager en helt sprø lyd når de er glade!

EOS011of1-22.jpg

EOS011of1-27.jpg

Afrikansk dverggeit som man kan gå inn til hvis man føler for det. Ellers er disse så enorme utbryterkonger at man ofte finner dem på utsiden av gjerdet også. :P

EOS011of1-3.jpg

En veldig gammel "traver" av en liten shetlandsponni.

EOS011of1-32.jpg

Esel!

EOS011of1-31.jpg

Tigerpytonen Pai Mei. Vakker og snill frøken, som er glad i kos. :D

EOS011of1-23.jpg

Fullt av lama i parken. Bare jeg som finner de litt skumle når de stirrer intenst? Forventer et spytt i tryne når som helst. :P

EOS011of1-30.jpg

EOS011of1-17.jpg

EOS011of1-25.jpg

EOS011of1-24.jpg

Mara, ser ut som en bastard mellom marsvin og rådyr. Merkelige skapninger, fryktelig søte!

EOS011of1-9.jpg

Finnes også mye aper i parken, blant annet svartaper.

Pinne opp i nesa!

EOS011of1-19.jpg

Chiller'n...

EOS011of1-14.jpg

Og et bilde som skapte stor diskusjon på Facebook'en min av et medlem fra NOAH. :)

EOS011of1-21.jpg

Baktriske kameler er noe av det tøffeste. De hadde nettopp fått en unge under første besøk, og flokken var veldig beskyttende ovenfor kalven. Se så nydelig!

EOS011of1-28.jpg

Kompisen min ville dog ta en nærmere titt, og ruslet rett bort til de enorme kjempene.

EOS011of1-6.jpg

EOS011of1-7.jpg

EOS011of1-8.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så kule bilder :) Stilig! :P Den svanen der ville ikke jeg hilst på altså, syns de vanlige hvite er sinna nok :P

Takk! :D

ja, svaner og gjess er egentlig veldig skumle dyr. o_o Denne her jeg tok bilde av var hannen, og hunnen lå i et rede hvor hun antageligvis ventet egg snart. Så du kan tro hannen var overbeskyttende. Han fuglte etter oss konstant og nølte ikke med å bite hvis vi sto for nærme gjerdet. o_o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Morsomt å se bilder derfra. Jeg var i Klæbu dyrepark, som var samme parken for en del år siden, og likte den utrolig godt. Da hadde de fokus på nordiske dyr, og ingen kameler, eller zebraer og lignende. Er egentlig litt skuffet over at de har gått bort fra det, siden jeg syntes det var et utrolig bra konsept. Skal ta oss en tur opp tid en dag tenker jeg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Morsomt å se bilder derfra. Jeg var i Klæbu dyrepark, som var samme parken for en del år siden, og likte den utrolig godt. Da hadde de fokus på nordiske dyr, og ingen kameler, eller zebraer og lignende. Er egentlig litt skuffet over at de har gått bort fra det, siden jeg syntes det var et utrolig bra konsept. Skal ta oss en tur opp tid en dag tenker jeg!

Jeg fikk aldri se den gamle parken, men har hørt at Amadeus-parken har fått mye skryt for å beholde den koselige stemningen. Man har skog veldig tett innpå seg i parken og det føles ut som a ta en tur i skogen fremfor en tur i dyrehage.

Nordiske dyr er vel så bra det, men jeg syns det er litt spennende med litt mer eksotisk utvalg også. :)

Koselig park. Kom plutselig på at jeg har noen bilder derfra jeg også..

Feel free å poste dem i tråden her om du vil! :P Er gøy å se.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt flere ymse bilder fra visitt nummer 2.

Påfuglen var ute og viste seg denne gangen,

amadeusoghest019.jpg

Mara'ene nyter en varm sommerdag

amadeusoghest060.jpg

amadeusoghest070.jpg

Mara'ene hadde også fått barn. :)

amadeusoghest337.jpg

amadeusoghest004.jpg

amadeusoghest006.jpg

Yak oksen, enorme karen!

amadeusoghest029.jpg

Alt smaker godt..

amadeusoghest030.jpg

Og gresset er alltid grønnere på den andre siden.

amadeusoghest239.jpg

Mufflonen viser seg frem

amadeusoghest039.jpg

Kamelungen har blitt nesten 2 måneder gammel,

amadeusoghest048.jpg

Sjarmerende frøken som fikk navnet Lene Alexandra..

amadeusoghest050.jpg

amadeusoghest284.jpg

Alex, alligatoren, koser seg ved dammen sin. Hun er forresten veldig glad i pølse. :P

amadeusoghest059.jpg

Silkeapene hadde også fått unger, mener å huske det var 2 stk.

amadeusoghest361.jpg

amadeusoghest104.jpg

amadeusoghest084.jpg

amadeusoghest077.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

- og plutselig kom jeg på...

Feel free å poste dem i tråden her om du vil! :P Er gøy å se.

Så her kommer mitt bidrag i Amadeus-tråden:

317.jpg

260.jpg

278.jpg

222-2.jpg

248.jpg

227.jpg

197.jpg

187.jpg

098.jpg

164.jpg

150.jpg

131.jpg

123.jpg

116.jpg

- denne er nesten litt trist..

100.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...