Gå til innhold
Hundesonen.no

Søker frivillig handler til staff


Quintinus

Recommended Posts

Jeg har da en ganske så flott staffegutt om jeg må si det selv hehe :)

Men problemet er at jeg har gråådig lyst til å få han stilt ut, men har ikke lyst til å handle ham selv! He he.. :P

Så om det finnes noen utstillingsentusiaster her inne i Bergensområdet, som kunne tenke seg å begynne å trene utstilling med Caspergutten - og stille han på utstillinger innen Hordaland, så hadde jeg blitt veldig glad! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Et sted må du begynne. Den strihårete vorsteh min har jeg nå stilt to ganger og ja jeg er såpass nervøs at søvn blir det lite med og jeg står der i ringen med damen og handen min skjelver av nærvøsitet men Urbi står like rolig hun. Og sist gang så hadde jeg OB som handler men nærvøsiteten den var der alikevell. OB gjorde en bra jobb.

Tren utstilling med han selv og stell han det han trenger før en utstilling og det blir noe helt annet å gå på utstilling syntes jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et sted må man begynne, og hvorfor ikke begynne når han er valp? da får dere utvikle dere sammen, og det blir ikke like ille om du gjør "feil" som når han er stor og superflink og du kommer klossete og nervøs inn :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan hjelpe om du ikke vil selv :) Men det er kjempe kjekt når du har kommet over nervene! Carathir (Carina her inne med Cane) hadde jo handler til hunden sin før og trodde vell aldri at hun skulle klare å gå med han selv i ringen. Nå virker det so, at hun liker det kjempe godt! :)

Men som sagt, jeg hjelper deg om du vil det :P Bare til å gi en lyd. Casper ser jo kjempe pen ut :P det kan jo være du vil se litt hvordan andre gjør det før du våger deg ut selv!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg henger meg med de som skjønner at det er skummelt å stille selv. :P Noen som handler hunden er en veldig fin mulighet til å lære hvordan det skal gjøres selv også - så kanskje du får lyst til å stille selv etterhvert. :)

Og jeg syns det er like artig om hunden gjør det bra med en annen handler enn om jeg skulle stilt den selv. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synnøve: Vet du om noen som trener utstillingstrening med andre raser? Jeg vet bare om folk som trener med selskapshunder nemlig. Eller vi kan samle en gjeng som du sier :) Det hadde vært flott.

retrieverklubben har utstillingstrening på onsdager kl 7 såvidt jeg vet =)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...