Gå til innhold
Hundesonen.no

Turvenn/leking


Achi

Recommended Posts

Skrevet

Hei allesammen!

Jeg er ei glad og sprudlende jente på 25 år kunne godt tenke meg en turvenn med hund eller møte for lek:)

Achi er 2 år gammel kastrert rottweiler som er veldig glad i mennesker og enkelte hunder. Når han leker med hunder han går bra sammen med storkoser han seg. Han passer med enkelte personligheter, går best sammen med tisper.

Ønsker å møte hunder som ikke er aggresive, ikke dominante, men heller snille, lekne og glade hunder.

Han kan være litt kraftig og voldsom med labbene når han leker så vi ønsker en hund på samme ca størrelse eller av egen rase.

Jeg er foreløpig uten førerkort så har ikke mulighet til de største distansene foreløpig...

Men det er underveis så jeg håper innen sommeren gir det større muligheter for å flytte seg litt på lenger avstander.

Holder til ved Øren i Drammen & Åssiden distriktet.

Dersom noen ønsker kan vi møtes for å se hvordan hundene går sammen eventuelt før man slipper dem. :ahappy:

Han ble tidligere angrepet da han var mindre av en hannhund og har siden det slitt med å kunne stole på andre hunder. Han blir veldig usikker og sint dersom andre hunder utøver aggresiv atferd eller dominans mot han.

Det går helt fint med enkelte hunder som er av personlighet som jeg beskriver fra tidligere.

(Dersom du har en hannhund som ikke er aggresiv eller utøver dominans ovenfor andre hunder, samt har litt tålmodighet kan vi gjerne trene litt også for sosialisering for å bygge opp igjen hans tillit til andre hannhunder.)

Skrevet

Hei

Har en snill og rolig, kastrert drevergutt på 5 år. Han har blitt utsatt for endel mobbing fra andre mindre høflige hunder, og trenger noen gode erfaringer. Han er så snill at han ikke tar igjen når andre er ufine. Gutten din høres ut som en han kunne komme overens med. Vi bor i Lier, men har bil, så det er ikke noe problem :)

Kanskje vi kunne møtes og se om de liker hverandre, og gå en liten tur?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hei!

Så hyggelig med melding! Vi kan gjerne møtes for å se om de liker hverandre og gå en liten tur :) Sender deg en PM jeg. Så kan vi avtale nærmere!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...