Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips mot elektrisk hår ?


MonicaT

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har i hele vinter og spesielt de siste 2 mnd hadde veldig elektrisk hår. Og nå begynner det å bli passe irriterende. Noen som vet råd mot dette ?

Har ikke byttet shampo/balsam eller noe. Eneste er at jeg i år bruker en dun jakke.

Sone orakler - jeg trenger hjelp :)

Skrevet

Som vi gjør med hundene: balsamspray?

(Enten sånn ferdigkjøpt eller om du blander selv - litt balsam og vann i en sprayflaske..)

Kanskje droppe balsam i forbindelse med vasking av håret - heller spraye på litt som blir sittende?

Susanne

Skrevet

Jeg irriterer meg også grenseløst av dette!

Susanne: Hjelper ikke balsamsprayen bare i en liten periode da? Det føler jeg når jeg bruker det på Blondie ihvertfall. Kan være vår balsamspray er dårlig da. Men jeg sprayer på før jeg børster, så blir det ikke elektrisk når jeg børster det eller en stund etter. Men om noen timer er det ihvertfall tilbake. Skal man bare spraye i mer da om man har muligheten til det?

Skrevet

Jeg sleit også veldig med elektrisk hår om vinteren før, men denne vinteren har jeg i grunnen sluppet unna. Jeg tror noe av årsaken til det er at jeg nå faktisk bruker en ordentlig god shampo og balsam, ikke noe billigskvip til tjue kroner fra Rema. Jeg bruker denne nå (+ balsam):

593-112295-27052s.jpg

Koster rundt 130 per flaske (husker ikke helt, begynner å bli noen måneder siden jeg kjøpte sist), og jeg kjøper på apoteket av alle steder. Varer kjempelenge, da! Jeg tror i alle fall at det ikke er så dumt å bruke ordentlige hårprodukter (på håret mitt har det i tillegg den fordelen at det blir mindre fett, glattere og mykere enn hva det blir med billigshampoer om også skal ha reparerende effekt).

Skrevet

Jeg har akkurat samme problemet siste 2 mnd og satt og tenkte istad jeg må spørre sonen :)

Jeg bruker en dyr shampoo fra frisør fordi jeg har øm og sår hodebunn, også sa hun når jeg var der at jeg måtte bruke balsam for å stoppe elektrisiteten, for å si det sånn hun tok handa over hodet mitt og det stod rett opp :)

Har nå prøvd en balsam jeg fant hjemme men det fungerer ikke hittil :)

Skrevet

Jeg bruker også frisør produkter ( KMS ) samt balsam spray, men synes ikke det hjelper.

Litt ot, men på blivakker. no får man kjøpt store flasker til en billig penge ( 750ml til 299kr )

Skrevet

Jeg plages tidvis også med elektrisk hår, men ikke voldsomt. Det jeg har tenkt å prøve dersom det blir for ille, er anti-statisk spray fra Vellus (hundeprodukt) :) men så langt har jeg ikke trengt å komme enda. Vanlig balsamspray har jeg ikke like stor tro på, men denne sprayen skal jo tross alt virke mot statisk elektrisitet. :)

Skrevet

Jeg bruker litt hårpulver, og det fører veldig ofte til elektrisk hår. Det jeg bruker som "finish" når det skjer er PP Protein Coat Balm :)

Jeg har jo det i huset, og det funker med en veldig liten mengde *ler*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...