Gå til innhold
Hundesonen.no

Intr for hannhunder


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

Gry har til nå hatt to løpetider, og den tredje er nok på vei.

Hannhundene rundt henne begynner gjerne 4-5 uker FØR hun får løpetid med å jukke på henne og være altfor intr i å snuse og styre.

Er dette normalt?

Første løpetida kom den første helga i februar i fjor.... Da hadde en hannhund hatt intr for henne siden romjula.

Sist var det iallefall 1 mnd før løpetid som intr tiltok.

Nå har det gått 2 uker siden Ozzy begynte å ri på hu. Forrige uke på trening satt en liten tass som klistret på hu bak. Mens Gry ikke engang er blitt hoven bak enda.

Tidligere erfaring er at hun blir hoven med slim en ukes tid før det kommer blod.

Jeg bryr meg i grunn lite om dette, men det er jo slutt på å la hu leke med (uoppdratte) hannhunder gjerne i 2 mnd rundt hver løpetid! Og at hun skal sette ut disse nybegynnerhundene på agilitytreningen på den måten så lenge også. Vi holder oss unna nybegynnertreningene når det ER løpetid, men å styre unna kanskje 4 mnd i året er jo litt feil...

Så ehh ja, er slik normalt liksom?

Skrevet

Kjenner til problemet ditt, hadde det samme selv med min tispe.. Alle hannhundene ble kjempe intr LENGE før løpetid å også når hun ikke skulle ha..

Det er bare slik at noen tisper lukter godt hele tiden, uansett om de har løpetid eller ikke.. Nå er mi blitt sterilisert for ikke så lenge siden, så jeg aner ikke hvordan de vill reagere på henne nå etter det er gjort.. Hun har ikke vært i samsvær med noen hunder siden operasjonen..

Skrevet

Min hannhund er kjempeinteresert i alle tisper også utenom løpetid. Dette kommer nok litt ann på hannhundene, men mange sier at retriver er verre enn mange andre raser :) Ellers kan du jo kjøpe sånn bitchspray, som sprayes på innsiden av lårene for å dempe luktene litt ;)

Skrevet

Er det ikke egentlig typisk hannhunder å være sånn?

Min tispe ble utrolig mye plaget, uansett om det var løpetid eller ikke, før hun ble kasterert. Visse hannhunder plager henne enda..

Skrevet

Trur dette er ganske vanlig hannhunder er gjerne veldig intressert i tispa mi og sitter klistra oppi rompa hennes gjerne 3-4 uker før løpetiden kommer i gang og gjerne da de små hundene.

Guest lijenta
Skrevet

Den forige strihårete vorsteh luktet det godt av ca 6 uker før løpetid. Jeg holdt meg ikke vekk fra noen trening. Men når løpetiden var der så trente jeg med dem som kunne forlange mer av hunden sin

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...