Gå til innhold
Hundesonen.no

Utst. forkortelser


Kaja

Recommended Posts

Skrevet

Kan vi ikke få igang en liste?

Jeg som endelig hadde lært meg det gamle sitter på dogweb og ser

Kip?

VG? (vet ikke om det er nytt eller ei men ikke sett før)

osv

Hjelpe oss treige litt da? :whistle:

Skrevet

Kan vi ikke få igang en liste?

Jeg som endelig hadde lært meg det gamle sitter på dogweb og ser

Kip?

VG? (vet ikke om det er nytt eller ei men ikke sett før)

osv

Hjelpe oss treige litt da? :whistle:

Kan Ikke Premieres

Very Good

er det jeg mener :)

Skrevet

Kip viste jeg jo egentlig.

Bare tenkte feil, haha, var BIK jeg ikke forstå ;P

Er det det samme som BHK? og har da BTK fått nytt navn også?

Skrevet

Kip viste jeg jo egentlig.

Bare tenkte feil, haha, var BIK jeg ikke forstå ;P

Er det det samme som BHK? og har da BTK fått nytt navn også?

KIP heter vel ikke KIP lenger, men CBJ (cannot be judged).

BIK og CBJ skal visstnok ikke beholdes i følge flere jeg har snakket med. Men BIK skal være forkortelse for Best i klassen (altså hannhund-/tispeklassen, fikk vi beskjed om på ringsekretærkurset)og CBJ er KIP. Personlig håper jeg at det blir som jeg fikk beskjed om, at vi får tilbake de opprinnelige forkortelsene, de er litt mer fornuftige for oss nordmenn :aww:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...