Gå til innhold
Hundesonen.no

Belmara's Georgij Shukov


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

I går ble Storm 6 måneder. Som tiden flyr!

Målte han til ca. 37,5 cm og han veier 7,6 kg :)

For tiden driver vi med hverdagslydighetsgruppe i brukshundklubben. Merker han har veldig godt av miljøtreninga og å være rundt andre hunder. Han er litt forsiktig av seg, så vi jobber med at han blir litt mer frempå. Sakte men sikkert blir det vel bra :)

Litt usikker på om vi skal på noen flere utstillinger, for jeg lurer på om han er litt for stor, men det er mulig vi prøver én gang til. Var jo veldig moro :)

Halvtårsbilde

215273_10150227300720743_556000742_9160009_4095998_n.jpg

Skrevet

Grattis med dagen til Storm!

Siden dere koste dere på første valpeshowet, så synes jeg du skal stille alt du orker framover, jeg. Som valp er forsåvidt høyden uinteressant, det viktigste er jo miljøtreninga og at dere gjør noe gøy sammen. :) På shiba er kremfargen uønska og en feil, men de kan fortsatt stille på valpeshow. Sammenligna med det trur jeg neppe Storms 37.5 cm blir noe stort tema. ;)

Skrevet

Ja, dere har jo rett...

Kanskje prøve oss i Hønefoss om ikke så lenge. Det er jo ikke så langt å kjøre :)

Har klippet ørene til Storm selv for første gang. Han syntes ikke det var spesielt festlig, men det gikk jo greit. Han er kjemperød inni det ene øret også, så får ta en tur til dyrlegen på mandag :S

  • 1 month later...
Skrevet

Nå har vi vært en liten tur på Norefell igjen. Var nydelig vær, så fikk gått mye tur. Storm var flink og holdt følge hele veien uten å klage, selv om han gikk og slepte på en laaang sporline hele veien (ok, han fikk litt bærhjelp av og til, men han dro den mye av veien selv).

Ellers har vi meldt oss inni lydighetsgruppa til DBHK etter at vi ble ferdig med hverdagslydighetskurset. Planen er å jobbe seg vei mot bronsemerket. Jeg er newbie og det er forsåvind han og, men sammen finner vi vel ut av det.

Fikk til og med tatt en liten treningsøkt på fjellet :)

249541_10150265342255743_556000742_9528027_4337149_n.jpg

og bare fordi han er fin!

254971_10150265342185743_556000742_9528026_7572740_n.jpg

Får forresten stadig kommentarer på at han er så spesiell i fargen. Synes han er fin jeg og fargen skifter stadig. Spent på hva han "lander på" til slutt, og håper ikke at han blir diska på utstilling pga den.

Fikk forøvrig ikke vært på utstilling i Rygge, men har store planer om å dra på den som er i Hokksund i august!

Skrevet

Nyyydelig sheltie du har! :wub: Jeg digger at de har hvitt bles i ansiktet, det gir dem et så utrolig fint uttrykk!

Fortsett å stille han ut :-)

  • 4 weeks later...
Skrevet

En liten sommerhilsen fra Storm til dere på Sonen :)

261690_10150301906130743_556000742_9746922_7022241_n.jpg

Alt bare bra med Storm han er frisk og rask og ser ut til å trives godt med tilværelsen. Vi har begynt å trene litt lydighet, og det synes han er kjempemoro. Målet er bronsemerket i løpet av året.

Også skal vi på utstilling for andre gang. Det blir 13. august i Hokksund om jeg ikke husker helt feil. Må bare hive oss rundt og begynne å trene til den nå!

Skrevet

Han er så flott! :wub: Men nå har håra på øra vokst ut igjen, eller? :P Elsker det buskete inntrykket (sjøl om Caroline sikkert sitter og gremmer seg når jeg sier sånn, haha!)!

Haha, tenkte faktisk "på tide å klippe ørene igjen snart" da jeg så bildet for første gang, men så synes jeg jo han er litt skjønn med de buskete ørene og da :lol:

Skrevet

Sånn, bare fordi Caroline har bursdag i dag:

262722_10150301940845743_556000742_9747289_4818075_n.jpg

Litt mindre buskete. Har skikkelig sperrer mot å klippe ører. Synes det er kjempevanskelig og Storm er jo som en kålorm mens jeg holder på, og det hjelper heller ikke på :icon_redface:

  • 1 month later...
Skrevet

Sånn, bare fordi Caroline har bursdag i dag:

262722_10150301940845743_556000742_9747289_4818075_n.jpg

Litt mindre buskete. Har skikkelig sperrer mot å klippe ører. Synes det er kjempevanskelig og Storm er jo som en kålorm mens jeg holder på, og det hjelper heller ikke på :icon_redface:

Neimen, det så ikke jeg før nå :wub: Ble så fin så!

Skrevet

Neimen, det så ikke jeg før nå :wub: Ble så fin så!

Hihi, ja du får ha gratulerer med dagen på kjempeetterskudd :lol:

  • 1 month later...
Skrevet

Storm vant sitt første Cert 4. september. Det var kaldt og vått, men veldig moro :-)

Oppdretter spør etter Certbilde til galleriet, og jeg har prøvd å ta noen bilder i dag. Skulle egentlig få tatt et fint et mot vannet, men det ble knallsol fem minutter før vi kom frem til vannet, så lyset ble jo ikke så bra som jeg hadde håpet på :-S

Noen som har noen meninger om hvilken av disse som passer til Certbilde? Har tatt bildene i råformat og, så det er mulighet for redigering, og det er nok nødvendig...

1.

303057_10150365479345743_556000742_10433959_755288246_n.jpg

2.

300888_10150365479490743_556000742_10433962_4819309_n.jpg

3.

320675_10150365479590743_556000742_10433966_1708969912_n.jpg

3 redigert litt

307561_10150365525845743_556000742_10434149_839786898_n.jpg

4.

314886_10150365484890743_556000742_10433983_1893635283_n.jpg

Eller er bildene så håpløse at vi må ut og ta noen nye!? Tåler å få høre det og altså :-)

Skrevet

jeg liker han best på bilde 3. Der står han så fint (syns jeg da :P ).

Men selve bildet var jo veldig lyst. Om det hadde gått og redigere litt på kontraster, så du får dempet lyset litt, så hadde det blitt lekkert :)

og gratulerer med cert! Han er vakker :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...