Gå til innhold
Hundesonen.no

Trekning av julekalender


Julenissen

Recommended Posts

Skrevet

Hei og hå, da jeg jeg telt meg gjennom alle svarene i julekalenderen!

Det var bra deltakelse i år, mange deltakere og også noen som deltok nesten alle dagene. Veldig bra.

( Er kanskje mest fornøyd med at noen trodde en av rasene jeg fant opp selv er en virkelig rase :icon_confused: )

Uansett!

Det blir tre premier, en til den personen med flest svar, og to premier som er tilfeldig trukket mellom alle som har deltatt: Det vil si at hvert riktig svar telte som et "lodd". Så selv om man bare svarte en eller to ganger var man med i trekningen.

Alle ble tildelt lodd som tilsvarte nummer, og så ble det brukt en tilfeldig tallgenerator for å trekke, så alt er gjort på upartisk og rettferdig vis.

Vinner av flest svar:

Her var det som sagt trekning mellom flere. Den heldige vinneren ble:

SOPPENCAMILLA

Vinnere av tilfeldig trekning mellom alle som deltok:

BANSHEE

og

ELIANDREA

Gratulerer! :whistle:

Selv om jeg som nisse egentlig har veto på alt som har med gaver å gjøre må jeg avklare med Espen og så heller komme tilbake til hva premiene blir (mest sannsynlig gavekort/tegning).

Skrevet

Så utroooolig gøy! :icon_confused:

Tuuuusen, tusen takk! :whistle: Nå ble jeg kjempeglad! Wow, dette hadde jeg aldri trodd! Nå føler jeg at jeg står og tar imot fredsprisen og må tenke på alle jeg bør takke, også blir jeg nesten litt sentimental! :blink:

Skrevet

Gratulerer til vinnerne! :blink:

( Er kanskje mest fornøyd med at noen trodde en av rasene jeg fant opp selv er en virkelig rase :whistle: )

Noen av oss satt og fjernet hunder som faktisk eksisterte fra lista for å sende inn, og presterte å fjerne en feil. :icon_confused:

Jeg vet nemlig at Norsk Elghund Hvit ikke finnes! :)

Skrevet

Oooh så gøy, nå ble jeg glad! :whistle:

Gratulerer så mye Soppen (og helt enig i at det var vel fortjent etter julekrimen, har lest den hver dag med stor fornøyelse!) Og grattis Banshee og :icon_confused:

Tusen takk til nissen(e?) som lagde kalenderen til oss, syns det er en herlig førjulstradisjon blitt og setter veldig stor pris på at du tar deg bryet!

Skrevet

Må bare påpeke at det IKKE hadde noenting med krimmen å gjøre at SoppenCamilla vant trekningen :icon_confused: Brukte som sagt en tilfeldig generator for å plukke ut vinneren. Men ja, selvfølgelig fortjent fordi hun bidro som en helt med masse svar :whistle:

Skrevet

Må bare påpeke at det IKKE hadde noenting med krimmen å gjøre at SoppenCamilla vant trekningen :icon_confused: Brukte som sagt en tilfeldig generator for å plukke ut vinneren. Men ja, selvfølgelig fortjent fordi hun bidro som en helt med masse svar :whistle:

Er det mulig å se listen over de som hadde levert mest? Jeg lurer nemlig på hvor mye rett jeg har, også er det jo gøy å se hvor mange som klarte masse ol.

Skrevet

Så moro, tusen takk! Og gratulerer til Soppen og Eliandrea :whistle:

Jeg visste også at Norsk Elghund Hvit ikke fantes altså, skylder på slurvefeil og litt for rask lesing av oppgaven :icon_confused:

Skrevet

De som hadde flest (og likt) antall riktige svar var Anette&Amiga, Monab88, SoppenCamilla og MrsPowers :icon_confused: Dere fikk alle sammen 21 poeng, da har jeg også telt med den dagen man kunne få 3 poeng (ett for hvert riktig svar). Relativt bra mtp at kalenderen også manglet et par dager på slutten!

Skrevet

Gratulerer! :icon_confused:

Søren og, det var én dag jeg ikke hadde tid til å svare da jeg var på reise. :/

Gleder meg til neste år jeg, og blir gjerne med å hjelpe til med oppgaver! :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...