Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan skal klørne være`?


Kine Helen

Recommended Posts

Skrevet

en ting jeg har lurt på..

når man stiller.. skal klørene være ny klipte da eller skal det være en ukes tid siden de ble klippet slik at de ser "hele" ut på en måte..

skjønner dere hva jeg mener???

Skrevet

Det er helt opp til deg selv...-selv synes jeg klør skal være så korte som mulig - det er få ting som er så stygt som en hund som går på stylter syns jeg, og det er ikke bra for bena heller!

Så når vi stiller, er klørene nesten usynlig....-slik de er resten av tiden og.

Skrevet

Tror det kommer litt ann på rase og hvilket underlag hunden skal gå på... jeg har Schäfer, og vi klipper klørne ca en uke før utstilling. Men så går de som regel på grus, og da er det lett for at de river opp klørne om de er for korte. Men, de må selvfølgelig klippes ofte de og. De skal heller ikke " gå på stylter" Det er bare stygt å se en hund med lange/ustelte klør synes eg! [-X

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...