Gå til innhold
Hundesonen.no

Hannhund og utstyr ...gnir seg langs bakken


MonicaT

Recommended Posts

Amigo har siden sen sommeren utviklet (u)vanen med å gni/krype/åle langs bakken. I starten trodde jeg kanskje han hadde vondt i utstyret, men det ser ikke slik ut. Dennen vanen er blitt mer og mer, nå i dag gjorde han det på morgenturen mens vi ventet på at Toya bommelommet. Ser ut som han koser seg, men jeg blir jo litt stuss. Broren min filmet det mens jeg var på tur forje uke.

Er det normalt at hannhunder gjør sånt ?

Aldri sett sånt før jeg - og spesielt siden han gjør det mer og mer.

Amigo

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes det bare ser ut som han har det litt morsomt og koser seg i snøen, jeg, uten at det er relatert til snoppen på noe vis :whistle:. Mine hunder ligger på ryggen og åler seg rundt i snøen bare fordi det er deilig og morsomt tror jeg :D.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes det bare ser ut som han har det litt morsomt og koser seg i snøen, jeg, uten at det er relatert til snoppen på noe vis :whistle:. Mine hunder ligger på ryggen og åler seg rundt i snøen bare fordi det er deilig og morsomt tror jeg :D.

Som du sa ja, mine tisper gjør akkurat det samme, aker rundt, koser seg,ruller og aker litt mer.

Snø = evig lykke her i huset ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For meg ser det ut som om Amigo storkoser seg med snøen. Amy her kan gjøre slikt når den første snøen kommer. Når det mer snø så "borer" hun snuten ned i snøen og lager "gater", kaster seg rundt og gnir seg nedi snøen, så begynner på nytt igjen. Hun bare elsker snøen :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ville tippe at han syntes det er gøy med snø, elsker å være ute.

Hadde en flat som kunn ålte seg på rygg spesielt de 700 siste meterne når vi gikk på tur hjemmefra og han ålte seg på samme viset som din når han lå på rygg. Flaten min syntes det var kjempegøy med tur, snø. For de som kom forbi oss så så vi da litt rare ut men pyttsan.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke fritt for at bikkja her har fått med seg at åling på rygg / mage og rullinger, også er noe man kan dra i gang når signalene kommer på at det går mot "inn" igjen, uaah,!.... Hun har vel da begrepet etter et x- antall gjentagelser at når hun driver med dette, så står "hu mor sjøl" stille. Alternativ til å legge seg tvert ned, liksom... og jeg takker for samarbeidet og finner meg i forsinkelsen...stort sett...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hannen min har også en tendens til å åle seg bortover bakken..

Det er tydelig at han synes det er ålreit, han legger seg ned med bakbeinene rett bakover, og trekker seg fremover med forbeina.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...