Gå til innhold
Hundesonen.no

Varmedekken Hurtta Pro


laikamor

Recommended Posts

Er det noen som har dette dekkenet? Jeg er litt usikker på hvilken str. jeg må ha til Laika. Hun veier 15-16 kg, og er mellom 45-48 cm mankehøyde. Jeg vet ikke helt hvor lang hun er. Er det noen som har noen ide om hvilken str. som kunne passet henne (si gjerne hvilken str. dere har på deres hund og målene på hunden)?

Det står en tabell med raser og hvilke størrelser som skulle passe, men det er litt vanskelig å sammenlikne siden hun er blanding. Jeg tror hun kanskje er litt lik en cocker spaniel på størreelse, men er litt usikker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bestilte hurtta dekken igår, og på devinedog.se står det en oversikt over raser og hvilken størrelse som passer hvilke raser. Du skal bare måle fra nakke til halefeste, og det er størrelsen du skal ha, altså antall cm.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bestilte hurtta dekken igår, og på devinedog.se står det en oversikt over raser og hvilken størrelse som passer hvilke raser. Du skal bare måle fra nakke til halefeste, og det er størrelsen du skal ha, altså antall cm.

Ja,har sett den str.tabellen, men det er litt vanskelig å sammenlikne med en blandingshund som jeg ikke er helt sikker på str. i forhold til andre raser. Jeg får spørre om mamma kan måle henne i morgen :banana:

Er ikke helt sikker på om jeg skal kjøpe dekkenet heller enda. Går det ann å bruke det på skiturer, altså holder det varmen i snø, og samler det seg snø inni? Hun er normalt ikke veldig kald av seg, men når det er frostgrader ute, og snø, da ser det ut som hun er ganske kald ja :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker Hurtta Pro på begge mine og er kjempefornøyd med det! Anbefales!

Tutta er 48 cm høy og veier 17 kg, og hun bruker størrelse 50 cm i dekken. Dekkenet sitter veldig godt med god klemme rundt midjen og stropper rundt bakbena så dekkenet ikke sklir av. Det er også snøring rundt halsen så man kan stramme inn og tilpasse, også har de smarte Hurtta folkene skjønt ta refleks er fornuftig :wub: .

Har ett bilde av henne, passer å ta det frem siden det snart er jul :banana: !

IMG_6370.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Storpuddelen min har også det dekkenet og jeg er kjempefornøyd :lol: Og så ser det pent ut å!

Java er ca 50 cm høy og veier rundt 14-15 kg, hun har str 50. Det sitter helt perfekt på henne og det er jo som ann.myaussies sier litt muligheter til å tilpasse det litt. Tror nok din kunne hatt 50 :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor langt er det på sidene? Amiga passeer nok i størrelse 50, men hun er jo ikke så mange cm høy :lol:

Det står ingenting i størrelseskalaene om sidene nemlig :)

Tror de har egne str. til Dachs. De passer nok kanskje bedre. De er ganske lange på sidene, så det er en viss sjanse for at dekkenet i ord. str vil subbe bakken på en Corgi

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror de har egne str. til Dachs. De passer nok kanskje bedre. De er ganske lange på sidene, så det er en viss sjanse for at dekkenet i ord. str vil subbe bakken på en Corgi

Dachs dekken slutter på 47 cm og hun er allerede blitt 50/51. Så blir litt snaut, + dachs er tynnere og ergo blir dekkenet for kort på sidene (har prøvd :) ), jeg må lage mitt eget merke gitt.. bli grunder på corgi dekken.... :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dachs dekken slutter på 47 cm og hun er allerede blitt 50/51. Så blir litt snaut, + dachs er tynnere og ergo blir dekkenet for kort på sidene (har prøvd :) ), jeg må lage mitt eget merke gitt.. bli grunder på corgi dekken.... ;)

I see :P Finner ikke noe som passer til noen av mine jeg :lol:

Løsningen her er å kjøpe for store og sy inn selv. Begynner så smått å bli venner med symaskinen nå

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg elsker Hurtta og har både varmedekken og regndekken til begge mine :lol:

Ben bruker str 60. Han er 64 cm og veier 34 kg. Dekkenet sitter som et skudd på han.

Maja bruker str 36. Hun er 33 cm høy og veier i underkant av 6 kg. Sitter som et skudd på henne også gitt.

En ting jeg virkelig liker ved Hurtta dekkenene, er at det ser fint ut også. Mange dekken blir seende veldig klumpete og ubehagelige ut..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...