Gå til innhold
Hundesonen.no

Lånehund søkes


xxx12345

Recommended Posts

Skrevet

Pga C's anfall må jeg vurdere å la henne slippe. Dette er jo ille nok i seg selv men så har jeg jo en hund til - Freya. Hun har separasjonsangst og tåler dårlig å være hjemme alene.

Jeg er derfor på utkikk etter en lånehund frem til en valp kommer i hus. Rase er ikke viktig, men det som behøves er en trygg og rolig tispe som synes det er uproblematisk å være hjemme alene mens jeg er på jobb (da er Freya også rolig). Har du eller kjenner du noen som kanskje kan ha så vær så snill å ta kontakt. Jeg dekker selvfølgelig alle utgifter mens hunden bor her. Helst Trondheimsområdet, men alt av interesse.

Skrevet

Fra når er det snakk om? Nå bor jo ikke Aynï hos oss mer, men de venter en liten sak rundt jul, og de vil da gjerne at Aynï er hos oss en stund. Aynï og Nenya gikk litt dårlig sammen sist (Nenya plagde vettet av Aynï), så kanskje du ville lånt henne en periode? Ting er selvsagt ikke avklart på noe som helst vis, men det er altså en mulighet for at en slik løsning går an. Aynï er veldig dønn rolig alene hjemme, hun stresser aldri med sånt, har ikke potensiale til å få seperasjonsangst engang, og hun er også veldig omgjengelig. At de er relativt like i størrelse er vel også en fordel vil jeg tro.

Skrevet

Valpis hadde vært fint det for de to går jo veldig godt sammen. Men det kan jo fort gå noen måneder da, og det blir kanskje for lenge?

Huldra, jeg skal til vet med henne til uka og snakke med dem. Har ikke tatt noen endelig avgjørelse om og evt når enda, men får hun et anfall til nå snart så må hun få slippe :banana: Det kan jo skje i morra, neste uke, eller om to måneder.

Jeg går og venter på løpetid på tispen jeg skal ha valp etter. Så gjenstår det jo da å se om det kommer en tispe til meg, hvis ikke må jeg finne en annen. Dog er det jo ikke noe problem med overlappinger med forskjellige hunder, så lenge Freya har noen her sammen med seg.

Skrevet

Du, det passer egentlig bra om Valpis blir "borte" en stund, for da har jeg et nytt argument for å kjøpe valp... :wub: Og det er vel stort sett snakk om ukedager, jeg kan ta henne hjem i helgene? Selvsagt er jeg med og turer daglig, du skal slippe alt ansvaret for "droget" mitt :banana: Men ha henne i bakhodet iallefall, jeg låner henne gjerne bort til en god sak!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...