Gå til innhold
Hundesonen.no

Kurs


Epson

Recommended Posts

Syntes det er masse og velge i mellom og vet ikke helt hva jeg bør gå.

Blir ferdig på valpekurs på torsdag, så ca mnd opphold og så grunnkurs når det er ferdig er valpen ca rundt 7 mnd.

Målet er å ta bronsemerke, men treneren ville ikke anbefale det siden han var så ung.

Hvilke kurs kan jeg gå i mellomtiden?

av spor, lydighet, div brukshund kurs uten at det blir alt for mye belastning.

De jeg har gått hos er oslo hundeskole, men de er ganske dyre, og jeg er student så jeg har ikke all verdens penger å rutte med.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har egentlig ikke svar på det du spør om, men jeg lurer litt på hvilket bronsemerke man får om man deltar på bronsemerkekurs hos disse kommersielle hundeskolene ? De har jo ikke tillatelse til å dele ut det som i følge NKK er bronsemerket...

Sitat LP-reglene:

"Norsk Kennel Klubs bronsemerke kan kun tildeles på prøver arrangert av Norsk Kennel Klub eller medlemsklubber, og kan tildeles av autoriserte lydighetsdommere og av personer som av Norsk Kennel Klub er bemyndiget til dette. (Bemyndigede instruktører som er medlem i Norsk Kennel Klubs medlemsklubber.) Prøven er uoffisiell."

Har de egne bronsemerker - og egne utarbeidede prøver ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg tror det bare er et kurs som gjør mulighet til at man kan ta bronsemerket :aww:

Må må nødvendigvis ikke gå kurs for å kunne ta bronsemerket. Det arrangeres ihverfall jevnlig bronsemerkeprøver her i Bergen som er åpen for alle.

Hvis det var det du mente da? :wub:

Til ts:

Om du har en hundeklubb i nærheten som arrangerer fellestreninger, lydighet, miljøtreninger el.l så kan du jo trene litt der på egenhånd eller sammen med andre før du går noen flere kurs. Så sparer du litt penger ihvertfall :wub:

Birkebomsen var vel ca 13-14 mnd før vi tok bronsemerket og jeg var glad for at vi ventet så lenge, han var rimelig treg og blond i toppen på den tiden riktignok... :wub:

Det var 6 ekvipasjer som tok prøven og vi var de eneste som sto, enedl av det andre var langt fra klar.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må må nødvendigvis ikke gå kurs for å kunne ta bronsemerket. Det arrangeres ihverfall jevnlig bronsemerkeprøver her i Bergen som er åpen for alle.

Hvis det var det du mente da? :wub:

nei, det var ikke sånn jeg mente :wub:

jeg mente slik som hun som skrev under meg

Ja, man går på kurs for å lære øvelsene og ha en fast treningsdag, og melder seg til bronsemerkeprøven i etterkant dersom man ønsker seg det.

at man bare går på det kurset for å lære øvelsene, men man MÅ ikke... jeg tror ikke jeg skal gå på kurs selv om jeg skal ta bronsemerket.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til ts:

Om du har en hundeklubb i nærheten som arrangerer fellestreninger, lydighet, miljøtreninger el.l så kan du jo trene litt der på egenhånd eller sammen med andre før du går noen flere kurs. Så sparer du litt penger ihvertfall :wub:

Birkebomsen var vel ca 13-14 mnd før vi tok bronsemerket og jeg var glad for at vi ventet så lenge, han var rimelig treg og blond i toppen på den tiden riktignok... :banana:

Det var 6 ekvipasjer som tok prøven og vi var de eneste som sto, enedl av det andre var langt fra klar.

Ja det hørtes bedre ut å finne en klubb og trene med etter grunnkurs. For å gå tre kurs etter hverandre som man gjør så og si det samme, og koster masse penger, da kan jeg jo heller trene på det samme med andre på "fritiden"

Vet om noen her, men jeg har akkurat flyttet hit så jeg kjenner ingen her nede, heller ikke hvilken hundeklubb jeg bør velge.

Har Larvik og Grenland.

Men til høsten/sommeren neste år kommer jeg til å flytte hjemover til Kongsvinger distriktet og der aner jeg ikke om en eneste en.

Men siden dere sier at OHS har annet bronsemerke enn NKK, har det noe å si?

Men kan han ta NKK bronsemerke hvis han er reg i NOX?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nå skal ikke jeg skryte på meg å kunne kjempemasse om hverken Malle eller hollender, men mitt inntrykk og det andre sier er at det er så store variasjoner innenfor begge rasene at du kan få begge type hunder (f.eks. mer skapt vs mer sosial, osv)  i begge rasene.   Men basert på de individene jeg kjenner av begge raser (som stort sett da er avlet for IGP ol) så vil jeg ikke si at hollender er noe mer krevende eller noe skarpere enn malle. Heller ikke mer energiske. Av de jeg har sett har hollendere litt lavere terskel for stress og lyd, men jeg er nok farget av hun jeg har selv 😂 og jeg har jo sett 10x fler maller enn hollendere.   Og hun jeg har er ikke spesielt selvstendig. Eller altså, hun kan fint være selvstendig og der det kreves, men hun henger jo etter meg som en skygge i typ alle situasjoner vi er i 😂 hun vil helst gjøre ting sammen med meg dagen lang 😂    Men den typen du beskriver høres ut som en typisk KNPV hund, hunder avlet mot bruk i politiet i Nederland osv. og de er nok sånn. Men min oppdretter av hollender blander KNPV linjer med sportslinjer, hvor hundene ikke er fult så skarpe, mer sosiale og ikke så selvstendige. De fleste i Norge er mer sportsavla.  Ble  langt svar ja 😄 I og med at det er så mange fler malle oppdrettere enn hollender tror jeg det er lettere å finne en bra malle. Jeg er heldig og kjenner flere som kan masse om både schæfer og malle til IGP bruk, så jeg må spørre og grave litt rundt 🧐😊  
    • Tatt bilder av pliktfølelse i dag. Han pleier være flink til å bli sittende/stående/liggende når jeg står oppreist, ter seg som et skolelys, men somehow har han tolket det at jeg setter meg ned på huk som: "Kom!" Forståelig nok. Et ekstra håndsignal mens jeg setter meg ned var alt som skulle til for å fikse den, men når jeg tar frem mobilen virker det som han er redd den skal fange mamsen, og han klarer ikke holde posisjonen, men haster inn for å redde turen fra den gledesdreperen der.  En real tålmodighetsprøve for begge å få lov til å ta bilder av de flotte sitt/dekk/stå han vanligvis har, da vi ikke snakker samme språk og har vidt forskjellige oppfatninger av hva den der svarte, flate greia er for noe, men vi fikk det da til etterhvert. Tjue bilder av naturskjønne omgivelser forsøplet av en lilla gummisnor, noen av dem også med hale og rumpestump på lagt i søpla, og så presenterer vi oss som om vi har litt fotoskills og hverdagslydighet sånn noenlunde på stell. Å få tatt fine bilder med langlina skjult eller litt penere dandert får være neste mål.    BTW, han har fått seg en praktisk custom klipp. Korrekt riesen frisyre drar nemlig inn sånne MENGDER med sand, en blir tullerusk. Fra å være vant med korthårede hunder på asfalt og gress i bymiljø, ble jeg virkelig smågal av all sanden de nydelige riesenbeina dro inn fra gårdsveiene her. Dessuten er flared jeans silhuett SÅ 90's. Vi gikk for en 2020 women's jeans fashion silhuett istedenfor. Praktisk. Ørene klarer jeg ikke klippe før det blir virkelig varmt, for han er så nuskesnusk kosemose søt med sånn spanielpels på dem. Litt sånn Lady og Landstrykeren hybrid look nå. Gen Z synes sikkert han ser ut som en skikkelig kjekkas hen/them/they. 
    • Dette albumet har flere låter han liker. Artisten har gitt ut flere: https://music.youtube.com/playlist?list=PLQKkIV10JKf_ZFZxjvkB-LUc00Kyiifhz&si=Hc2-qFcJVQEsqZ_G
    • Om økonomien er stram låner man bøker på biblioteket. 100% positiv hverdagslydiget (eller Hverdagslydighet fra valp til voksen som den nye versjonen heter), På talefot med hunden, eller andre gode hundebøker. Men ta en titt på fra Bølle til bestevenn-seriene, Maren bruker mye metoden der med å få hunden til å legge seg og være trygg i sengen sin.
    • Jeg har ikke lyst til å beskrive metode å trene inn ro med tekst på internett. Kroppspråk, toneleie, timing og ikke minst følelser. Jeg anbefaler å leie inn en instruktør. Det er alltid det beste, fordi de ser en utenifra. En ser ikke sitt eget kroppsspråk, og når en har fokus på hunden og barna så er det fort gjort å glemme eget kroppsspråk. Alternativt, om økonomien er veldig stram: Dunbar Academy abonnement? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...