Gå til innhold
Hundesonen.no

Kongsberg Hundeklubb


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Ser ikke ut som vi har noen tråd på denne? Regner vel med at en del soniser skal hit? :getlost:

Har meldt på dotten i championklasse her også, mer vår utstilling etter størrelsen tror jeg :heart:

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg vil veldig gjerne, men vistnok skal vi ha en ettårsbursdag på lørdagen kl 3.... og jeg bare BLEH, vil heller på utstilling, men så sier de den kanskje blir fløtta til søndagen, og jeg bare :getlost::heart: kunne meldt meg på, men det blir jo 300 ut vinduet om jeg ikke drar *meh*

Skrevet

Mocca skal debutere der hun :getlost:

Kjempespennende å se om hun viser seg like fint med meg i snøret som med andre eller om det blir total katastrofe :heart:

Bare vi kommer oss noenlunde rundt og ser/oppfører oss noenlunde presentabelt er jeg fornøyd jeg. Hun er jo uansett verdens skjønneste lille valp :lol:

Skrevet

Vi skal, men bare for å se:) (hvis ikke det fortsatt går an å melde på, kanskje jeg blir fristet;)... Er rett nedi vegen for der vi bor, så for en gang skyld kan vi bare "ta oss en tur"...

Skrevet

Jeg skal stille Mayla på lørdag og Ellie på søndag :(

(om ikke det var omvendt :P)

Gleder meg hvertfall :P

Skrevet

Jeg har en time igjen å bestemme meg på... What to do? :(

Du betaler for meg og deg.. for jeg vet ikke om jeg kan før søndagen :P

Skrevet

Vi skal også på lørdag forresten. Da får jeg vel sett både Mayla og Balrog da Marie? :( Eller skal ikke lille brun være med?

Skrevet

Jeg har en time igjen å bestemme meg på... What to do? :(

Skulle ikke du stille henne litt mer aktivt nå som hun har pels, unge dame? Og trene på handling mellom alle utstillingene i høst? Hmmm???

Skrevet

Skulle ikke du stille henne litt mer aktivt nå som hun har pels, unge dame? Og trene på handling mellom alle utstillingene i høst? Hmmm???

Jasså ja, du måtte komme på banen og påvirke med sånne gode argumenter og vifte med tidligere uttalelser, du? :P Da skylder jeg på deg om lommeboka blir sur og grinete altså!

Samtidig er det jo moro å dra med seg Orry også rundt for tiden da - han er jo blid som en sol og liker ringen for tiden :(

Skrevet

Jasså ja, du måtte komme på banen og påvirke med sånne gode argumenter og vifte med tidligere uttalelser, du? :( Da skylder jeg på deg om lommeboka blir sur og grinete altså!

Samtidig er det jo moro å dra med seg Orry også rundt for tiden da - han er jo blid som en sol og liker ringen for tiden :P

:P

Men det er jo ikke så mange utstillinger i desember og januar, så da blir lommeboka blid igjen. :P

Skrevet

Vi skal også på lørdag forresten. Da får jeg vel sett både Mayla og Balrog da Marie? :( Eller skal ikke lille brun være med?

Usikker om han blir med den dagen jeg bare skal stille Mayla, men henne får du isåfall sett. Også kan du hilse på dem engang uansett da :P

Skulle ikke du stille henne litt mer aktivt nå som hun har pels, unge dame? Og trene på handling mellom alle utstillingene i høst? Hmmm???

Åh det skulle jeg også.. ja... :P

Vel, det er enda ikke for sent! Bra du kommer Anette :P

Skrevet

:(

Men det er jo ikke så mange utstillinger i desember og januar, så da blir lommeboka blid igjen. :P

Point - det er INGEN utstillinger i desember og januar. Så jada, begge er påmeldt nå :P:P

Skrevet

Point - det er INGEN utstillinger i desember og januar. Så jada, begge er påmeldt nå :(:P

Er juleutstillinga da :P

tror jeg dropper å melde meg på, selvom jeg vet det blir mange corgier der :P Er så teit at min familie ikke kan kommunisere og avtalte denne drittklumpens 1 års bursdag...... *sukk* men tenk! neste år er hun junior :P :P

Skrevet

Point - det er INGEN utstillinger i desember og januar. Så jada, begge er påmeldt nå :(:P

Med mindre jeg finner noe i utlandet til deg :P

Er juleutstillinga da :P

Nope, spaniels stiller ikke på den utstillingen.

Skrevet

Er juleutstillinga da :(

tror jeg dropper å melde meg på, selvom jeg vet det blir mange corgier der :P Er så teit at min familie ikke kan kommunisere og avtalte denne drittklumpens 1 års bursdag... *sukk* men tenk! neste år er hun junior :P :P

Ikke for min rase. Vi har ingen utstillinger i Norge i desember eller januar, og generelt færre utstillinger i løpet av året enn en del andre raser :P

Edit:

Med mindre jeg finner noe i utlandet til deg :P

:P

Du er flink til det også, du!

Skrevet

Jeg føler meg bare forrvirret av retriever og spaniels og gudhvethva.... :(

Ble innført i hvordan stille hund i dag i det minste, jeg så nok ganske storøyd ut og ristet mye på hodet og forstod ingenting :P

Skrevet

Nei, nå tuller jeg... Det er søndag jeg skal stille.... Tror jeg. Har jo gruppe 8 hund, så jeg tror det er søndag.. *surrehue*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...