Gå til innhold
Hundesonen.no

Playdate med aussien Ozzy


Sanne

Recommended Posts

Har i dag vært hos ei venninne som for ei uke siden fikk seg aussie! Og du verden for en herlig liten skjønn skapning han er. Shensi har kost seg masse og fått lekt med noen på sin egen størrelse, det var stas det!

i78230_Bilder138003.JPG

i78231_Bilder138015.JPG

i78232_Bilder138021.JPG

i78233_Bilder138026.JPG

i78234_Bilder138028.JPG

i78235_Bilder138035.JPG

i78236_Bilder138037.JPG

i78237_Bilder138045.JPG

i78238_Bilder138048.JPG

i78239_Bilder138058.JPG

i78240_Bilder138065.JPG

i78241_Bilder138070.JPG

i78242_Bilder138092.JPG

i78243_Bilder138238.JPG

i78244_Bilder138259.jpg

Disse to er seg selv lik *ler*

i78245_Bilder138319.JPG

Fiiine dagen sin det! ^^

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Awww, nå ble jeg valpesyk! Nydelig valp, og de andre også selvsagt!

Vet du hvor aussievalpen er i fra?

Skjønner jeg godt du ble! Han var altså helt avsindig kul og herlig :D

Herlige bilder! Og nyydelig valp ja! :P De koste seg nok med hverandre og hadde det morro!

Ja de to fant tonen gitt :D

Fiiina bilder av fiiiina hundar :D och oj så stor din Shensi har blivit nu, minns när du la ut bilder av henne som färsking där hon satt bamse och allt :P

Ja gjett om Shensi har vokst da, ingen liten valp lenger nei! Men hun er fremdeles veldig lita da, tynn og pinglete i kroppen :D og selvfølgelig verdens skjønneste :D

Lille ozzy kommer fra dancing skies kennel :D

Iiih, fine lille Ozzy! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempesøt!

Ja de er megasøte^^

åååååå :hmm: Nydelige alle sammen :lol:

Iiih :aww:

Så søte begge to :lol:

Yep, de er virkelig herlige :lol:

Aaw, så fine :D

Du den grisen, er det en gummigris som lager ganske så naturtro lyd? Isåfall har Sita en lik. Hun synes den er skummel :P

Ja de er fine altså!^^

*flir* Det er en gummigris som lager en helt sinnsykt naturtro lyd xD Hehehe. Shensi var redd en sånn hun også, men den var mye større :lol: Denne her var ikke skummel i det hele tatt, bare kjempekuuul!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nydelige AussieOzzy!!

Men NÅ er jeg forvirra nå... Bare dette som manglet :blink: Vi er jo en del aussier i gjengen hos oss, og EN Ozzy, men han er en staffe. Og det går litt i surr når vi snakker om "åssiene" og "Åssi".... Så det må bli "StaffeÅssi" ja.... Nå kom det jaggu en åssiÅssi også *flire*

Jaggu godt du bor såpass langt unna! :aww::console:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...