Gå til innhold
Hundesonen.no

Kennel Sweet Indeed søken kennelhjelp - Italia


turbogutten

Recommended Posts

Skrevet

Federica Depau ved kennel Sweet Indeed søker nå ny kennelhjelp. Hun driver oppdrett av chihuahua og søker jenter over 18 år som kan tilbringe vinteren og våren i Italia. Hun bor like utenfor Roma ;) Hun søker en som kan begynne å begynnelsen av Desember da kennelhjelpen hun har nå da drar hjem.

Høres dette interessant ut? Send isåfall en mail til [email protected]

Er selv kennelhjelp i Italia hos en annen kennel og kan svare på generelle spm. : )

Skrevet

Er selv kennelhjelp i Italia hos en annen kennel og kan svare på generelle spm. : )

Hva går det ut på da? Bor du hos henne? Får du noen fordeler? ;)

Skrevet

Vel jeg kan jo bare skrive hvordan ting er på den kennelen jeg bor hos, regner med at det er mye av det samme opplegget hos hun, bare med færre hunder. Det går ut på å slippe ut hunder, vaske kennelen, fore og trene de. Ta vare på mødre med valper, sosialisere valper, hjelpe til under fødsler/parringer, ja egentlig det meste som har med ett oppdrett å gjøre. Med andre ord man vil lære MASSE. Men er man nysgjerrig ang hvordan akkurat Federica sitt dagsprogram er er det bedre å sende hun en mail så får du vite presis hvordan det er på hennes kennel ;)

Hva mener du med fordeler Anebergen? : ) Jeg bor hos familien som eier den kennelen jeg jobber for. Jobber altså ikke for Federica men for en annen kennel noen km unna kennel Sweet Indeed. :P

Skrevet

Nei mine hunder er hos mine foreldre, mulig jeg henter ned den minste om jeg ser at jeg kommer til å bli her lengre enn 6 mnd, men mht løshunder og diverse smitter vil jeg ikke ha Turbo her nede ;) Vet ikke hvordan mulighetene for å ha egen hund er hos Federica da, det må du nesten spørre hun om :P

Skrevet

Nei mine hunder er hos mine foreldre, mulig jeg henter ned den minste om jeg ser at jeg kommer til å bli her lengre enn 6 mnd, men mht løshunder og diverse smitter vil jeg ikke ha Turbo her nede :P Vet ikke hvordan mulighetene for å ha egen hund er hos Federica da, det må du nesten spørre hun om :P

Oh ja det är sant... och så måste dem väl ha rabiesvaccin och sånn som tar flera månader. Jag vill inte vara utan Casper så om jag inte kan ha han med så är det inte aktuellt för mig. Så ja... blir nog ingenting för mig dessvärre...men det hade varit kul ;)

Skrevet

Problemet blir jo å komme inn i Norge igjen da, ut er det ikke noe problem. Så i teorien kan du jo bare reise nedover med Casper, begynne vaksinen før du drar, også skulle den nok være i boks til våren. Eller, vet ikke hvilke krav italia har jeg med innførsel av hunder.

Skrevet

Problemet blir jo å komme inn i Norge igjen da, ut er det ikke noe problem. Så i teorien kan du jo bare reise nedover med Casper, begynne vaksinen før du drar, også skulle den nok være i boks til våren. Eller, vet ikke hvilke krav italia har jeg med innførsel av hunder.

Ja det kan stämma det ja... jag kan ju pröva söka upp mer information om det osv. Men jag tänker på när vi kommer tillbaks från italien då om Casper måste sitta flera månader i karantän och sånn, det vill jag inte.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...