Gå til innhold
Hundesonen.no

Psykologisk leke


Kajsa95

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vet dette har kanskje ikke noe med en terrier å gjør, men jeg har lyst på en terrier hund så jeg skal skriver det jeg lurer på her uansett hva dere sier så det. Hva er en psykologisk leke for en hund? Jeg leser ofte at f.eks at en hund kan leke med en psykologisk i fem minutt som kan være like bra for den istaden for å være ute i skogen i en time.

Så hva er en psykologisk leke for en hund? ( PS! send gjerne ett bilde elns av leken)

Skrevet

Du tenker nok på mental aktivisering av hunden, det betyr at den må få bruke hodet sitt, ikke bare bena. :ahappy:

En måte å gjøre det på er for eksempel å søke etter godbiter eller mat i gresset, gå spor, trene triks, eller spill som f.eks. Nina Ottoson (http://www.nina-ottosson.com/).

Skrevet

Du tenker nok på mental aktivisering av hunden, det betyr at den må få bruke hodet sitt, ikke bare bena. :lol:

En måte å gjøre det på er for eksempel å søke etter godbiter eller mat i gresset, gå spor, trene triks, eller spill som f.eks. Nina Ottoson (http://www.nina-ottosson.com/).

Åja, jeg trodde det var en leke jeg, så det er å trene hunden mentalt, lære den triks og sånt.

Takk :ahappy:

Skrevet

Åja, jeg trodde det var en leke jeg, så det er å trene hunden mentalt, lære den triks og sånt.

Takk :)

Mental stimuli er å la hunden jobbe med hodet, enten det er via en oppgave som feks spor eller det er å tømme en tom brusflaske for godbiter/iq-leke :lol:

Edit: her er det salg.... :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...