Gå til innhold
Hundesonen.no

Psykologisk leke


Kajsa95

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vet dette har kanskje ikke noe med en terrier å gjør, men jeg har lyst på en terrier hund så jeg skal skriver det jeg lurer på her uansett hva dere sier så det. Hva er en psykologisk leke for en hund? Jeg leser ofte at f.eks at en hund kan leke med en psykologisk i fem minutt som kan være like bra for den istaden for å være ute i skogen i en time.

Så hva er en psykologisk leke for en hund? ( PS! send gjerne ett bilde elns av leken)

Skrevet

Du tenker nok på mental aktivisering av hunden, det betyr at den må få bruke hodet sitt, ikke bare bena. :ahappy:

En måte å gjøre det på er for eksempel å søke etter godbiter eller mat i gresset, gå spor, trene triks, eller spill som f.eks. Nina Ottoson (http://www.nina-ottosson.com/).

Skrevet

Du tenker nok på mental aktivisering av hunden, det betyr at den må få bruke hodet sitt, ikke bare bena. :lol:

En måte å gjøre det på er for eksempel å søke etter godbiter eller mat i gresset, gå spor, trene triks, eller spill som f.eks. Nina Ottoson (http://www.nina-ottosson.com/).

Åja, jeg trodde det var en leke jeg, så det er å trene hunden mentalt, lære den triks og sånt.

Takk :ahappy:

Skrevet

Åja, jeg trodde det var en leke jeg, så det er å trene hunden mentalt, lære den triks og sånt.

Takk :)

Mental stimuli er å la hunden jobbe med hodet, enten det er via en oppgave som feks spor eller det er å tømme en tom brusflaske for godbiter/iq-leke :lol:

Edit: her er det salg.... :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...