Gå til innhold
Hundesonen.no

Psykologisk leke


Kajsa95

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vet dette har kanskje ikke noe med en terrier å gjør, men jeg har lyst på en terrier hund så jeg skal skriver det jeg lurer på her uansett hva dere sier så det. Hva er en psykologisk leke for en hund? Jeg leser ofte at f.eks at en hund kan leke med en psykologisk i fem minutt som kan være like bra for den istaden for å være ute i skogen i en time.

Så hva er en psykologisk leke for en hund? ( PS! send gjerne ett bilde elns av leken)

Skrevet

Du tenker nok på mental aktivisering av hunden, det betyr at den må få bruke hodet sitt, ikke bare bena. :ahappy:

En måte å gjøre det på er for eksempel å søke etter godbiter eller mat i gresset, gå spor, trene triks, eller spill som f.eks. Nina Ottoson (http://www.nina-ottosson.com/).

Skrevet

Du tenker nok på mental aktivisering av hunden, det betyr at den må få bruke hodet sitt, ikke bare bena. :lol:

En måte å gjøre det på er for eksempel å søke etter godbiter eller mat i gresset, gå spor, trene triks, eller spill som f.eks. Nina Ottoson (http://www.nina-ottosson.com/).

Åja, jeg trodde det var en leke jeg, så det er å trene hunden mentalt, lære den triks og sånt.

Takk :ahappy:

Skrevet

Åja, jeg trodde det var en leke jeg, så det er å trene hunden mentalt, lære den triks og sånt.

Takk :)

Mental stimuli er å la hunden jobbe med hodet, enten det er via en oppgave som feks spor eller det er å tømme en tom brusflaske for godbiter/iq-leke :lol:

Edit: her er det salg.... :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...