Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppgradere kamera eller linse?


Car00line

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har et Nikon D60 med en linse jeg ikke husker navnet på men som er 55 - 200mm.

Jeg er veldig glad i å ta bilder i øyeblikket, som ofte er ting som ikke er i ro. (Ofte av dyrene^^)

Jeg er helt grønn på dette, så jeg lurer på om det er linse jeg skal bytte for å få bedre bilder, eller hele shiten :)

Skrevet

nytt objektiv, en jeg kjenner som jobber hos Canon viste meg en gang forskjellen på bilder tatt med gammelt/nytt kamerahus men med bra linse. Jeg så ingen forskjell. Slik som jeg har forstått det så er mye av grunnen til å bytte kamerahus de nye funksjonene, ikke selve kvaliteten på bilde. :)

Skrevet

nytt objektiv, en jeg kjenner som jobber hos Canon viste meg en gang forskjellen på bilder tatt med gammelt/nytt kamerahus men med bra linse. Jeg så ingen forskjell. Slik som jeg har forstått det så er mye av grunnen til å bytte kamerahus de nye funksjonene, ikke selve kvaliteten på bilde. :)

Mye rett i det. Jeg har f.eks et ganske gammelt kamerahus (er vel rundt 7år nå tror jeg) men merker ikke noe annet enn forbedringer fra det gamle kamerahuset (canon 350d) som var nyere. Det er jo et proff-kamera jeg har nå, beregnet på sportsfoto osv. så det er jo bare rett og rimelig at det er forskjell i kvaliteten. 350d'en betalte jeg 3000,- for, mens 1D'en jeg har nå kostet to månedslønner når det kom ut. Jeg fikk det brukt for 6000,-

Skrevet

Men det burde jo gå an å ta bra og skarpe bilder av bevegelse med det objektivet du har nå og da, du må bare bruke rett innstillinger. Men selvsagt, greit med ett som kan ta litt nærmere. Jeg fikk ett fra sigma til bursdagen min, 18-200 mm, veldig fornøyd med det, allroundlinse, jeg synes det er greit å kunne bruke samme linse til det meste.

Skrevet

Okei, hørres bra ut, for jeg er veldig fornøyd med selve kamerahuset, enkelt å greit :whistle:

Jeg tar bra å skarpe bilder, men jeg vil ha enda bedre ;P Jeg får kikke etter nytt objektiv jeg da :blink:

Noen som har forslag, som vet om noen bra linse? Erfaringer?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...