Gå til innhold
Hundesonen.no

Leker som tåler litt


Siilje

Recommended Posts

Er det noen som har tips til leker som tåler å bli tygd litt på?

Bikkja elsker å leke med baller og alle andre leker som kan kastes og hentes, men han elsker også å tygge på dem. Har ikke tall på hvor mange "drittleker" jeg har kjøpt, og alle blir som regel ødelagt etter en noen timers herjing. Tennisballer, gummiballer, pipeleker, baller med tau osv. er ikke vits i å kjøpe engang. Det eneste som ikke blir ødelagt er KONG lekene. De er fantastiske! Har en rund ball og en vanlig kong, men han begynner å gå litt lei av dem nå.

Så jeg lurer på om dere vet om noen andre leker som er sterke og tåler litt mer? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bra med tips, har ett spöke som har bitit i stycker alla sina leksaker. Här krävs extremt hållbara leksaker alltså... Vad är egentligen det fina med Kong? Har inte helt förstått det. Casper har en Kong som är sånn som liksom ska hjälpa att rensa tänderna. Men sånn vanlig kong eller wubba kong har han inte, är dem populära?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det jeg synes er bra med Kong, er at de er meget holdbare. Min greier ikke å ødelegge dem samme hvor mye han tygger og herjer med dem. :lol:

Han har disse:

Rød Kong ball

Vanlig rød Kong

Begge har hull tvers igjennom, så det går an å putte godbiter osv. inni som de kan jobbe litt med for å få ut igjen. Jeg bruker også å tre et tau igjennom hvis vi skal ut å kaste der det er stor plass å løpe på. Meget populært å få tau å holde i!

Ellers så finnes det mange andre typer Kong, tilpasset etter alder og aktiviteter de skal brukes til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åhh at jeg kunne glemme det! Jeg har funnet en skikkelig sterk leke som hunden kan tygge og slite på i evigheter uten noe form for ødeleggelse, ja til og med bruke det som dra/kamp leke og sliter hunden opp av bakken med den ute at den ødelegges. Helt fantastisk holdbart! :lol: Det er en gummispene til melkemaskin som brukes når man melker kyr. De sorte som tres på jurene når de skal melkes. Visstnok ganske dyre( ca 400 kr for 4 stk på felleskjøpet), men stikk innom en bonde og hør om de skal bytte ut noen og om du kan få en :) Da jeg jobbet i fjøs var det flere hunder som digget disse. :D

Jeg har ingen selv for øyeblikket. Her er et bilde av min forrige hund med en slik en:

Hera2.jpg

heraleker.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siilje: Okej tack för svar :) Det ska testas ut när konton har fått sig lite mat :lol: Men tror jag måste gå för en kong extreme eftersom Casper faktiskt lyckats tugga sönder lite av den kongen han har nu :D

Djervekvinnen: Haha wow så bra, det tror jag kan vara en bra leksak till spöket mitt som är ganska så våldsam med bitingen sin ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...