Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Tromsø


Henriette

Recommended Posts

Skrevet

Ikke egen hund men vil gratulere min lillesøster med storCERT og BIR på terv hannen sin som oppdretter har med til tromsø idag :lol: så da har han 3 små og et stor cert og er enda ikke fylt 2 år :ahappy:

Skrevet

GRATTIS :lol:

Selv fikk jeg slett rød på DP tispen min og 3BTK med CK på basselusk frøkena! Så jeg er ganske fornøyd med helgen! (begge to fikk cert på lørdag) :)

Skrevet

Ikke egen hund men vil gratulere min lillesøster med storCERT og BIR på terv hannen sin som oppdretter har med til tromsø idag :lol: så da har han 3 små og et stor cert og er enda ikke fylt 2 år :D

IMG_5459.jpg

Denne kjekkasen tipper jeg? :) Delte ring med dem på lørdagen og snakket litt med oppdretter. En riktig fin hannhund var han ;)

Arisen min vant championklassen på søndagen også (denne dagen med konkurranse fra en finsk champion) og ble beste hannhund med sitt 2 cacib! BIR og BIM på NKK på 2 uker på en såpass stor rase som jeg har hadde jeg aldri turt å håpe på - jeg er så stolt av babyen min ;) Han har forøvrig stortkost seg på tur med jentene sine, 2 flatcoats og 1 pomeranien ;)

Skrevet

Hampus ble 3 bhk med ck i dag, og Linus fikk som forventa blått.

Ble forsåvidt bare delt ut en rødt hos for shiba, men Linus fortjente ikke mer enn blått pga pelskondisjonen som var laaaaaaangt fra topp.

Så ikke en stor dag i ringen for oss resultatmessig.

Men for LInus som tidvis har slitt med bordangst ble det en riktig bra dag da dommeren tok seg god tid på bordet.

Det gikk såpass bra at han ble belønnet med "trivelig ung herre" og "deilig temperament" i kritikken, noe jeg er kjempefornøyd med.

Når han da i tillegg viste seg bra og trivdes i ringen så var det helt knall. :lol:

Skrevet

Kenzo ble 1.AK 1.AKK med CK. Dermed fikk han konkurere om beste hannhund. Det var kun 3 hanner, to fikk CK, Kenzo og en champion. Derfor var det sikkert at han fikk stor certet og ble Norsk utstillingschamion :) Ikke nok med det ble han beste hannhund og fikk CACIB. Kenzo ble BIM, slått av FINE Tìbrà. :lol:

Jeg er sååå glad :D

Skrevet

Kort fortalt, så ble Tíbrá BIR, 4BIG, Rebus ble BIR, 2BIG, det var liksom dagens højdare for oss. Eller, jeg stilte også schäferhunden Ch Vinner av Quantos fra ch.klassen til BIM, samt Videlius av Q.til CKi vet.klassen.

Skrevet

Gratulerer til alle med gode resultater og til alle som er fornøyde! Moro at Tíbrá plasserte seg i gruppa da :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...