Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpetreff til helgen?


Bananen

Recommended Posts

Skrevet

Det blir arrangert hundetreff i helgen på marken bak stavkirken (fantoft/storetveit), kl 12 på lørdag og kl 13 på søndag.

Her er det mye action de gangene jeg har vært. Mye forskjellige hunder, men de fleste er valper og unghunder. Har ikke opplevd noe bråk enda, men det kan gå tøft for seg -- spesielt hvis pinnedyret vårt kommer og terger på seg resten, noe han elsker å gjøre :)

Hvis pøbel er en tøffing så er det et fint sted å sosialisere. Er han litt usikker så kan det kanskje bli litt for mye av det gode, men det går jo fint an (og er plass til) å holde seg litt på avstand også, slik at han får hilse på litt færre hunder av gangen.

Skrevet

Ja, desverre går det noen ganger litt hardt... er visse dyr som kanskje ikke har fått den beste sosialiseringen når de er ung og som kanskje ikke passer på slike treff.

Meeeeen, veninna mi og hennes jack har gått der fra den var litt over 3 mnd, og den eeelsker det og synes det er kjempekjekt, nå er den 5 mnd.

Ps, det går forresten en "gjeng" på den marken hver dag man må holde seg unna, du merker det på hele sinnstemningen på hunden din. Heldigvis har de skjønt at hundene dems ikke passer på treff, så de trekker seg unna.

Skrevet

Han har ikke møtt så store grupper med hunder at det gjør noe. Men en og en har gått fint som oftest. Han vil gjerne leke, og herjer gjerne på om den andre er med. Han synes de bare er utrolig kjipe når de ikke vil, og danser en kengurudans rundt dem. :) Vi kan gjerne komme å se, og se hvordan Pøbel selv dømmer situasjonen. :)

Skrevet

det er sikkert lurt, det har ihvertfall ikke vært et problem med valper tidligere, som oftest er det eierne som synes det "ser så voldsomt ut"....

Skrevet

Jeg trekker det tilbake. Pøbel lekte med en Fransk Bulldog i går. Skeptisk til alle lydene hennes i starten og den ville oppførselen, men han slang jammen dama rett i bakken og kjeftet og smelte tilbake, han. Sosialisering for the win, sier Pøbel. Og jeg tror han skal takle det bra, så vi møter opp i morgen. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...