Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpetreff til helgen?


Bananen

Recommended Posts

Skrevet

Det blir arrangert hundetreff i helgen på marken bak stavkirken (fantoft/storetveit), kl 12 på lørdag og kl 13 på søndag.

Her er det mye action de gangene jeg har vært. Mye forskjellige hunder, men de fleste er valper og unghunder. Har ikke opplevd noe bråk enda, men det kan gå tøft for seg -- spesielt hvis pinnedyret vårt kommer og terger på seg resten, noe han elsker å gjøre :)

Hvis pøbel er en tøffing så er det et fint sted å sosialisere. Er han litt usikker så kan det kanskje bli litt for mye av det gode, men det går jo fint an (og er plass til) å holde seg litt på avstand også, slik at han får hilse på litt færre hunder av gangen.

Skrevet

Ja, desverre går det noen ganger litt hardt... er visse dyr som kanskje ikke har fått den beste sosialiseringen når de er ung og som kanskje ikke passer på slike treff.

Meeeeen, veninna mi og hennes jack har gått der fra den var litt over 3 mnd, og den eeelsker det og synes det er kjempekjekt, nå er den 5 mnd.

Ps, det går forresten en "gjeng" på den marken hver dag man må holde seg unna, du merker det på hele sinnstemningen på hunden din. Heldigvis har de skjønt at hundene dems ikke passer på treff, så de trekker seg unna.

Skrevet

Han har ikke møtt så store grupper med hunder at det gjør noe. Men en og en har gått fint som oftest. Han vil gjerne leke, og herjer gjerne på om den andre er med. Han synes de bare er utrolig kjipe når de ikke vil, og danser en kengurudans rundt dem. :) Vi kan gjerne komme å se, og se hvordan Pøbel selv dømmer situasjonen. :)

Skrevet

det er sikkert lurt, det har ihvertfall ikke vært et problem med valper tidligere, som oftest er det eierne som synes det "ser så voldsomt ut"....

Skrevet

Jeg trekker det tilbake. Pøbel lekte med en Fransk Bulldog i går. Skeptisk til alle lydene hennes i starten og den ville oppførselen, men han slang jammen dama rett i bakken og kjeftet og smelte tilbake, han. Sosialisering for the win, sier Pøbel. Og jeg tror han skal takle det bra, så vi møter opp i morgen. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...