Gå til innhold
Hundesonen.no

Aksel Hennie og Garp


Hundepsyk

Recommended Posts

Skrevet

"har kamphundblod i kroppen" :wub:

også tror jeg at Garp er det kuleste bikkjenavnet jeg har hørt om! :)

Er det da jeg skal si at jeg hadde litt lyst til å kalle sønnen min Garp? :) En fantastisk karakter.

Skrevet

Er det da jeg skal si at jeg hadde litt lyst til å kalle sønnen min Garp? :wub: En fantastisk karakter.

Gjør det! Gjør det! Det er ikke forseint vel? hehe

Skrevet

Gjør det! Gjør det! Det er ikke forseint vel? hehe

:wub: Han har fått personnummer og alt. :) Men ja, det er en av mine favorittbøker.

Skrevet

:) Han har fått personnummer og alt. :) Men ja, det er en av mine favorittbøker.

Å, Mari :) Jeg var jo veldig for den ideen jeg.. hehe :wub: Ja, det er en av mine favorittbøker også.. John Irwing er en snodig liten skrue, han *ler*

Skrevet

Søte "skumle" hunden. Det er jo helt ærlig litt komisk da, at de må ha hundetrener, veterinær og ambulansepersonell tilstede hele tiden under innspillingen pga Garp... Jaja, det er jo Norge i et nøtteskall... Søt hund også er han ikke så ille han derre skuespilleren heller da :wub:

Skrevet

Å, Mari :) Jeg var jo veldig for den ideen jeg.. hehe :) Ja, det er en av mine favorittbøker også.. John Irwing er en snodig liten skrue, han *ler*

Jeg tror jeg har alle Irvings bøker både på engelsk og norsk. :wub: Han er akkurat passe skrudd og har en fantastisk sans for humor. Garps Verden var mitt første møte med ham da jeg var 11 tror jeg (pappa ville ikke at jeg skulle lese den husker jeg), så den er ekstra spesiell for meg. :)

Nei hjelpes 2ne, dette ble altfor koselig for en kamphund-tråd. Hvor er det blitt av kynismen? :)

Skrevet

Fine vovven.. :wub:

Og jeg har kest hodejegeren.. meeeeeen.. jeg husjer ingen Dogo Argentino..? Er det bare jeg som er glemsk eller? :)

Guest Gråtass
Skrevet

"har kamphundblod i kroppen" :wub:

Er det da jeg skal si at jeg hadde litt lyst til å kalle sønnen min Garp? :) En fantastisk karakter.

Mannen har alltid sagt at om han får en sønn til, så skal han hete Garp. Det blir ingen flere barn på han, affal ikke så lenge han camper med meg. Fint hundenavn- sært menneskenavn (sier hun som liker Eik, Hauk og Granar)

Fine vovven.. :)

Og jeg har kest hodejegeren.. meeeeeen.. jeg husjer ingen Dogo Argentino..? Er det bare jeg som er glemsk eller? :)

Nei, det er ingen dogo Argentino i boka, derimot en oppkonstruert rase som jeg mener het Messler Terrier eller noe slikt..

Skrevet

Det er vel nietherterrier eller noe lignende :) Tror han fant på metzner terrier i boka Frelseren?

Uansett, dogo argentinoen på bildet er nydelig :wub: Gidder ikke engang uttale meg om innholdet i artikkelen...

Skrevet
Likevel fikk produsenten av filmatiseringen av Jo Nesbøs bok «Hodejegerne» spesialtillatelse til å bruke hundemonsteret — mot at veterinær, hundetrener og ambulansepersonell er til stede til enhver tid.

Ring 113! Vi er tom for våtservietter!! :wub:

Skrevet

Søte "skumle" hunden. Det er jo helt ærlig litt komisk da, at de må ha hundetrener, veterinær og ambulansepersonell tilstede hele tiden under innspillingen pga Garp... Jaja, det er jo Norge i et nøtteskall... Søt hund også er han ikke så ille han derre skuespilleren heller da :wub:

Æsj, Aksel Hennie er ikke kjekk i det hele tatt syns jeg. Men hunden var pen. Men var den ikke ekstremt stor? I føle rasestandarden skal den være nesten 20 kg lettere.

Skrevet

Det er vel nietherterrier eller noe lignende :) Tror han fant på metzner terrier i boka Frelseren?

Uansett, dogo argentinoen på bildet er nydelig :wub: Gidder ikke engang uttale meg om innholdet i artikkelen...

Himmel.. husker ikke noe hund i hodejegeren i det hele tatt jeg.. (har jeg virkelig såå gullfoskhukommelse..)

Men den i frelseren husker jeg da, den gale vakthunden nede på havna.. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...