Gå til innhold
Hundesonen.no

Aksel Hennie og Garp


Hundepsyk

Recommended Posts

Skrevet

"har kamphundblod i kroppen" :wub:

også tror jeg at Garp er det kuleste bikkjenavnet jeg har hørt om! :)

Er det da jeg skal si at jeg hadde litt lyst til å kalle sønnen min Garp? :) En fantastisk karakter.

Skrevet

Er det da jeg skal si at jeg hadde litt lyst til å kalle sønnen min Garp? :wub: En fantastisk karakter.

Gjør det! Gjør det! Det er ikke forseint vel? hehe

Skrevet

Gjør det! Gjør det! Det er ikke forseint vel? hehe

:wub: Han har fått personnummer og alt. :) Men ja, det er en av mine favorittbøker.

Skrevet

:) Han har fått personnummer og alt. :) Men ja, det er en av mine favorittbøker.

Å, Mari :) Jeg var jo veldig for den ideen jeg.. hehe :wub: Ja, det er en av mine favorittbøker også.. John Irwing er en snodig liten skrue, han *ler*

Skrevet

Søte "skumle" hunden. Det er jo helt ærlig litt komisk da, at de må ha hundetrener, veterinær og ambulansepersonell tilstede hele tiden under innspillingen pga Garp... Jaja, det er jo Norge i et nøtteskall... Søt hund også er han ikke så ille han derre skuespilleren heller da :wub:

Skrevet

Å, Mari :) Jeg var jo veldig for den ideen jeg.. hehe :) Ja, det er en av mine favorittbøker også.. John Irwing er en snodig liten skrue, han *ler*

Jeg tror jeg har alle Irvings bøker både på engelsk og norsk. :wub: Han er akkurat passe skrudd og har en fantastisk sans for humor. Garps Verden var mitt første møte med ham da jeg var 11 tror jeg (pappa ville ikke at jeg skulle lese den husker jeg), så den er ekstra spesiell for meg. :)

Nei hjelpes 2ne, dette ble altfor koselig for en kamphund-tråd. Hvor er det blitt av kynismen? :)

Skrevet

Fine vovven.. :wub:

Og jeg har kest hodejegeren.. meeeeeen.. jeg husjer ingen Dogo Argentino..? Er det bare jeg som er glemsk eller? :)

Guest Gråtass
Skrevet

"har kamphundblod i kroppen" :wub:

Er det da jeg skal si at jeg hadde litt lyst til å kalle sønnen min Garp? :) En fantastisk karakter.

Mannen har alltid sagt at om han får en sønn til, så skal han hete Garp. Det blir ingen flere barn på han, affal ikke så lenge han camper med meg. Fint hundenavn- sært menneskenavn (sier hun som liker Eik, Hauk og Granar)

Fine vovven.. :)

Og jeg har kest hodejegeren.. meeeeeen.. jeg husjer ingen Dogo Argentino..? Er det bare jeg som er glemsk eller? :)

Nei, det er ingen dogo Argentino i boka, derimot en oppkonstruert rase som jeg mener het Messler Terrier eller noe slikt..

Skrevet

Det er vel nietherterrier eller noe lignende :) Tror han fant på metzner terrier i boka Frelseren?

Uansett, dogo argentinoen på bildet er nydelig :wub: Gidder ikke engang uttale meg om innholdet i artikkelen...

Skrevet
Likevel fikk produsenten av filmatiseringen av Jo Nesbøs bok «Hodejegerne» spesialtillatelse til å bruke hundemonsteret — mot at veterinær, hundetrener og ambulansepersonell er til stede til enhver tid.

Ring 113! Vi er tom for våtservietter!! :wub:

Skrevet

Søte "skumle" hunden. Det er jo helt ærlig litt komisk da, at de må ha hundetrener, veterinær og ambulansepersonell tilstede hele tiden under innspillingen pga Garp... Jaja, det er jo Norge i et nøtteskall... Søt hund også er han ikke så ille han derre skuespilleren heller da :wub:

Æsj, Aksel Hennie er ikke kjekk i det hele tatt syns jeg. Men hunden var pen. Men var den ikke ekstremt stor? I føle rasestandarden skal den være nesten 20 kg lettere.

Skrevet

Det er vel nietherterrier eller noe lignende :) Tror han fant på metzner terrier i boka Frelseren?

Uansett, dogo argentinoen på bildet er nydelig :wub: Gidder ikke engang uttale meg om innholdet i artikkelen...

Himmel.. husker ikke noe hund i hodejegeren i det hele tatt jeg.. (har jeg virkelig såå gullfoskhukommelse..)

Men den i frelseren husker jeg da, den gale vakthunden nede på havna.. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...