Gå til innhold
Hundesonen.no

Elghund skutt under jakt


Lemen

Recommended Posts

Og det burde være "skjebnesvangert" for den som skjøt - jaktlisensen budre absolutt være trukket tilbake umiddelbart man viser at man skyter på noe man faktisk ikke skulle. Godt det ikke var et barn som kom gående, liksom..

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

HUff.. tragiskt.. Vanskelig å å vite om det ble gjort med vilje, men man ser da HELT KLART forskjell på elg og elgHUND... Så her burde noe bli inndratt ja..! Resultatet av alt for skyteglade jegere.. Og de finnes det sikkert en del av... :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det sånn at man burde være bekymret for å gå med løse hunder under jakta også i marka rundt Oslo og Bærum? I lokalavisen for Asker og Bærum stod det at jegerne helst så at turgåere holdt seg på de større stiene. Men det gjør jo ikke hundene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det mulig..! :rolleyes2:

Det er faktisk det, men i dette tilfellet hørtes det jo faktisk ille ut.

Men en kompis av faren min presterte å skyte fuglehunden sin på skogsjakt. Det er jo sånn at bikkja skal bli stående under skudd, men den klarte å komme i skuddlinjen i akkurat feiltidspunkt. Den døde riktignok ikke av skuddet (haglekuler er liksom ikke såååå dødelige) men måtte bli avlivet pga. skadene.

I dette tilfelle var det eier selv som klarte å skyte sin egen hund, og jeg regner med at den vonde samvittigheten var nok for ham. Om jeg ikke husker helt feil, så valgte han selv å ta en lang pause fra jakt.

Alt med våpen er utrolig skummelt :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her ble jakten brått avsluttet for han som skøyt.

Her er en annen artikkel om samme sak..

http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/hedmark_og_oppland/1.7318335

Mannen trodde altså det var en ulv han skøyt.. Altså skøyt han etter det han trodde var et fredet dyr, uten å være under direkte angrep.. Det er jo smart..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oj vilken miss :)

Mannen trodde altså det var en ulv han skøyt.. Altså skøyt han etter det han trodde var et fredet dyr, uten å være under direkte angrep.. Det er jo smart..

Hjälp nu går man inte speciellt säker i skogen, kan ju bli misstagen för att vara en älg, hjort eller framför allt en varg :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...