Gå til innhold
Hundesonen.no

Sporkurs 3-5 september


Anette

Recommended Posts

Skrevet

Kommer tilbake etter å ha gått spor med flotte klype kjedet.

IMG_0427.JPG

Sa noen at corgier forsvant i lyngen? jeg går tur med mitt stramme rette lysende bånd, magi!

IMG_0438.JPG

Ha følge er trygt å ha

IMG_0439.JPG

En corgi helt på spor :wub:

IMG_0447.JPG

æsj! bamse jo... jeg vil gå mer spor også stakk hu og tok etterslepet :D

IMG_0457.JPG

Andreas og Max var suverene og vi jogget lett gjennom skogen etter :D

IMG_0469.JPG

Jeg er flink til å ta bilde i feil tidspunkt! :D

IMG_0406.JPG

til slutt min noe gale hund som bare vil gå mer og mer og ikke sitte stille....

IMG_0415.JPG

Skrevet

sportreff!! :)

Jeg er med en helg i høst jeg :D så lenge jeg slipper en kliss sølette nanti i fanget :)

Forøvrig presterte jeg å si igår at jeg kunne ønske jeg hadde en GD å gå spor med, det må jo se kult ut da :)

Skrevet

sportreff! :)

Jeg er med en helg i høst jeg :) så lenge jeg slipper en kliss sølette nanti i fanget :)

Forøvrig presterte jeg å si igår at jeg kunne ønske jeg hadde en GD å gå spor med, det må jo se kult ut da :D

:D haha Kita syntes faktisk det er helt rått å gå spor :D Hvis vi har sele er det ett slit å holde henne :D Så det hender vi går første sporet med halsbånd :D

Skrevet

:) haha Kita syntes faktisk det er helt rått å gå spor :) Hvis vi har sele er det ett slit å holde henne :D Så det hender vi går første sporet med halsbånd :D

Ser for meg deg hengende etter :)

Hvordan passer søndag 26.september?

Kanskje vi kan få dere over til Vestfold, var veldig flott treningsområde der vi var i helga.

Skrevet

Ser for meg deg hengende etter :)

Hvordan passer søndag 26.september?

Kanskje vi kan få dere over til Vestfold, var veldig flott treningsområde der vi var i helga.

Da skal vi på valpeshow i Båstad med lille Nanti :)

Skrevet

Fine bilder :) Spor er gøy!

Jeg kjenner til den der med "pokker, der er den leken igjen". Dina er akkurat sånn. Hun trenger egentlig ingen motivasjon i sporet, fordi sporet i seg selv er motivasjonen. Hun vil ikke slutte ved sporslutt :)

Skrevet

Fine bilder :) Spor er gøy!

Jeg kjenner til den der med "pokker, der er den leken igjen". Dina er akkurat sånn. Hun trenger egentlig ingen motivasjon i sporet, fordi sporet i seg selv er motivasjonen. Hun vil ikke slutte ved sporslutt :D

Jeg må få lært henne til å stoppe da, for å få konkurert i laveste klasse :) tror dommeren blir kjempeimponert når hun bare toger forbi og driter i sluttpinnen og finner etterslepet! Det blir imponerende :D:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...