Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mamma og "pappa" har tatt med seg hundene på helgebesøk til søsteren min. Det er så stille i huset når hundene er borte. Skal bli godt å få dem hjem i dag! På mandag starter jeg med klikkertrening. Blir spennende å se hvordan det går. Har aldri trent med klikker før.

Bella er fin i stilen når hun sover :D

58211_123585084359020_100001225879266_147419_169861_n.jpg

Skjønne lille ElleBelle :wub:

57938_123583064359222_100001225879266_147416_3913433_n.jpg

Den andre hunden vår, Buster. Han er snart elleve og er blanding mellom litt av hvert.

Buster.jpg

Skrevet

Da er jeg i gang med klikkertrening. Bella tar ting veldig raskt, så dette er veldig morro :icon_cry: Tar grunnleggende ting som kontakt, ligg, sitt, følge med og innkalling først. Hun kan dette fra før, men har ikke tatt det med klikker, så skal innføre klikker i disse øvelsene før jeg går over til noe helt nytt.

Tenkte å prøve klikker med Buster. Har endelig funnet godbiter han liker, så tror dette kommer til å gå bra. Skal først og fremst lære han sitt og ligg, noe han ikke kan ordentlig fra før. Etter hvert skal jeg få han til å slutte og bjeffe når det kommer folk. Kan godt hende det kommer til å bli vanskelig i og med at han er gammel og at han har gjort dette hele livet. Men er verdt et forsøk! :console:

Er gjerne lov å komme med tips og innspill! Er helt ny på dette, så en kommentar eller to hadde vært fint :console:

Noen som har erfaring med trening av gamle hunder?

  • 5 months later...
Skrevet

Har ikke ordentlig kamera, så gidder svært sjeldent å ta bilder av Bella eller andre hunder vi møter på. Men her er hvert fall to bilder som er tatt for ikke så lenge siden.

DSC00322.jpg

Bella og Zenta. Zenta tilhører min svigerfamilie.

535253-11-1298461145830.jpg

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...