Gå til innhold
Hundesonen.no

Rømningssikker sele


mushi

Recommended Posts

Skrevet

Bikkja slo seg vrang på tur idag, og med en hund bak henne hun absolutt skulle ta; greide hun å sno seg ut av vesten og løp bort for å krangle med den andre hunden. Ingen fin dag for hverken meg, bikkja eller hunden vi møtte på.

Nå har hun en selevest fra Puppia (type denne: http://www.moderntails.com/image.php?productid=25178 ) som jeg trodde var helt rømningssikker, den sitter jo som ett skudd! Hun får lett gnagsår av reimer etc, siden hun er naken.

Noen tips til en ny sele vi kan kjøpe? Hun må ha en sele til vi skal løpe, gå i langline etc. Funker ikke med halsbånd da.

Skrevet

Jeg har en Webmaster-kløvsele, og den sitter veldig dårlig foran på hunden. Får liksom ikke strammet den nok inn hvis du skjønner. Den blir bare skjeiv og rar.

EDIT: tror jeg har en veldig gammel modell, de nye ser jo ut til å kunne strammes mer. :lol:

Skrevet

Webmaster ja, får du ikke strammet den skikkelig i front så kanskje den burde vært et nr mindre. Webmastern var det eneste som hold houdinicollien jeg hadde. :lol:

Skrevet

Har også god erfaring med webmaster.

Både gammel og ny modell.

Har gammel til shibaen og ny til min DSG og begge sitter veldig bra og gir en trygg følelse om noe skulle skje.

Skrevet

Det er denne modellen i den minste størrelsen jeg har fra før med påsydd kløv: http://www.mamut.net/homepages/Norway/3/15/agilityshop/104000.jpg pga tykkelsen på reimene foran får jeg ikke strammet den nok, men ser jo at den nye har tynne reimer hele veien foran. :lol: Stiv pris på denne selen! Skal lete litt rundt om jeg finner en fysisk butikk som har den, vil gjerne prøve en så dyr ting før jeg kjøper.

Takk for tips! Håper den ikke gnager, da er den jo helt ubrukelig. Det er jo grunnen til at jeg har vest med pysj inni. :)

Skrevet

Sett en reim fra sela til ett halsbånd den ikke kommer ut av, pleier gjøre det på hunder som kan komme til å prøve seg på å komme ut av sela for sikkerhetskyld.

Skrevet

Det er denne modellen i den minste størrelsen jeg har fra før med påsydd kløv: http://www.mamut.net/homepages/Norway/3/15/agilityshop/104000.jpg pga tykkelsen på reimene foran får jeg ikke strammet den nok, men ser jo at den nye har tynne reimer hele veien foran. :lol: Stiv pris på denne selen! Skal lete litt rundt om jeg finner en fysisk butikk som har den, vil gjerne prøve en så dyr ting før jeg kjøper.

Takk for tips! Håper den ikke gnager, da er den jo helt ubrukelig. Det er jo grunnen til at jeg har vest med pysj inni. :)

Jeg har også den kløven, og syntes stramme mulighetene i front er dårlig. Har nøyaktig samme problem som deg, de er på det strammeste men fortsatt ganske løs.

Men Webmaster selen på de to store hundene til mamma sitter utrolig godt, tiltross for at den er for stor til den ene hunden.

PS. XXL selger selen :) (og der mener jeg å ha sett den sorte litt billigere enn den rød de har på nettet).

Skrevet

Hvis man ikke får strammet selen nok i front så er den jo for stor. :lol:

Step-in selen sitter ikke veldig bra på hvis hunden ført vil ut... :/

Skrevet

Hvis man ikke får strammet selen nok i front så er den jo for stor. :aww:

Step-in selen sitter ikke veldig bra på hvis hunden ført vil ut... :/

Feil passform mener du vel?

For på min sele er ihvertfall alle andre stropper på omtrent det ytterste.

Og jeg vil ikke si at jeg har en hund som har så utrolig spesiell form.

Skrevet

Jeg har en Y formet sele til Blondie fra Gustaf&Evita, og da jeg kjøpte den fikk jeg beskjed om at denne typen sele ofte var anbefalt til små hunder fordi den skulle være umulig å rygge ut av.. Nå har ikke jeg en hund som hverken rygger eller som stikker, men selen sitter i hvertfall veldig godt på Blondie :aww:

30406_1406348875512_1136124639_1189226_1675602_n.jpg

31126_1418468698500_1136124639_1215788_5838279_n.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...