Gå til innhold
Hundesonen.no

Lekasje etter kastrering


Midas

Recommended Posts

Skrevet

Dina har litt lekasje etter kastreringen. Hun ble kastrert i April, og nå lekker hun av og til. Det er ofte om hun blir stressa eller skremt for noe, så kommer det en skvett. Oppdaget også at hun hadde utflod med bittelitt blod i her en dag. Er dette vanlig eller bør jeg oppsøke veterinær? Hun virker ikke til å ha vondt eller være i dårlig form ellers..

Skrevet

Urinlekkasje er en normal og til dels vanlig bivirkning av kastrering hos tisper, ja.. Derfor er det veldig viktig å la hunden få tisse ofte etter en kastrering, for å ikke få "slark" i urinveismuskelaturen. Det finnes medisinering dersom det er "slark" i systemet.

Men det kan jo være UVI, eller kjedekatarr, siden hun også har utflod. Sjekk med vet`en din, så får du et sikkert svar.

Skrevet

Ja, jeg har vel egentlig hørt det, men jeg syntes det var så merkelig at det kom så lenge etter... Ja, jeg skal ringe veterinæren på mandag og få de til å ta en titt og en urinprøve.

Skrevet

Ja, jeg har vel egentlig hørt det, men jeg syntes det var så merkelig at det kom så lenge etter... Ja, jeg skal ringe veterinæren på mandag og få de til å ta en titt og en urinprøve.

Det vanligste er vel at det kommer et år eller mer etter, ikke så tidlig som på din...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...