Gå til innhold
Hundesonen.no

Poteråd


Line&Luna

Recommended Posts

Skrevet

Har en snart 8 mnd gammel labbis med litt rue, sprekkete poter. Det virker ikke som om det er noen sår der, og ruskesara virker ikke som om hun bryr seg, men jeg lurer litt da :lol: .... burde det smøres, eller gjør jeg bare meg selv en bjørnetjeneste? :blink: Hvis jeg først begynner, må jeg fortsette hele tiden da? :lol:

Har noen tips, tas det imot med takk :lol:

Skrevet

Jeg har hørt begge deler om det å smøre poter. Både at hvis man først begynner kan man ikke slutte, og at det går fint å smøre i en liten periode.. Aner ikke. Det jeg skulle si, var at Sita hadde tørre poter som valp, men etter vi begynte med lakseolje i maten har potene vært fine :blink:

Skrevet

Vi ble tipsa av oppdretter om at vi kunne ha i en spiseskje olje i maten for at potene skulle være myke og ikke sprekke. Så vi har fortsatt med det :blink: Det skal også ha god innvirkning på pelsen vistnok. Vi bruker en fiskeolje som vi har kjøpt på Felleskjøpet. Salmopet tror jeg den heter.

Skrevet

Jeg har en gammel labrador-frøken med ganske dårlig potekvalitet.

I perioder, da spesielt om vinteren smører jeg henne med *Streptolin(?), egentlig spenefett, men funker bra på potene hennes da den ikke inneholder vann eller tjære.

*Kjøpt på felleskjøpet

Skrevet

Takk for gode råd!! :icon_redface: Har fått råd av oppdretter å vente litt med fiskeolje til hun blir litt større, så da gjør jeg det.

Har handlet spenefet i dag, og smurt inn labbene. Nå er det bare å se om magien fungerer :icon_redface:

Var faktisk litt koselig, vi har lekt og sjekket labbene hennes fra vi fikk henne, og det kom godt med i dag.

Smurte potene mens hun var litt trøtt, og sannelig så sovnet hun :hmm: Lå og snorket mens jeg smurte :hmm:

Dessuten har jeg selv fått veeeeldig myke hender :hmm: *bonus*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...