Gå til innhold
Hundesonen.no

Poteråd


Line&Luna

Recommended Posts

Skrevet

Har en snart 8 mnd gammel labbis med litt rue, sprekkete poter. Det virker ikke som om det er noen sår der, og ruskesara virker ikke som om hun bryr seg, men jeg lurer litt da :lol: .... burde det smøres, eller gjør jeg bare meg selv en bjørnetjeneste? :blink: Hvis jeg først begynner, må jeg fortsette hele tiden da? :lol:

Har noen tips, tas det imot med takk :lol:

Skrevet

Jeg har hørt begge deler om det å smøre poter. Både at hvis man først begynner kan man ikke slutte, og at det går fint å smøre i en liten periode.. Aner ikke. Det jeg skulle si, var at Sita hadde tørre poter som valp, men etter vi begynte med lakseolje i maten har potene vært fine :blink:

Skrevet

Vi ble tipsa av oppdretter om at vi kunne ha i en spiseskje olje i maten for at potene skulle være myke og ikke sprekke. Så vi har fortsatt med det :blink: Det skal også ha god innvirkning på pelsen vistnok. Vi bruker en fiskeolje som vi har kjøpt på Felleskjøpet. Salmopet tror jeg den heter.

Skrevet

Jeg har en gammel labrador-frøken med ganske dårlig potekvalitet.

I perioder, da spesielt om vinteren smører jeg henne med *Streptolin(?), egentlig spenefett, men funker bra på potene hennes da den ikke inneholder vann eller tjære.

*Kjøpt på felleskjøpet

Skrevet

Takk for gode råd!! :icon_redface: Har fått råd av oppdretter å vente litt med fiskeolje til hun blir litt større, så da gjør jeg det.

Har handlet spenefet i dag, og smurt inn labbene. Nå er det bare å se om magien fungerer :icon_redface:

Var faktisk litt koselig, vi har lekt og sjekket labbene hennes fra vi fikk henne, og det kom godt med i dag.

Smurte potene mens hun var litt trøtt, og sannelig så sovnet hun :hmm: Lå og snorket mens jeg smurte :hmm:

Dessuten har jeg selv fått veeeeldig myke hender :hmm: *bonus*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...