Gå til innhold
Hundesonen.no

Tilbyr turer!


Ane

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har funnet ut at jeg ikke kjøper meg hund før til neste sommer forhåpentligvis^ Derfor kan jeg kanskje passe hunder^ Jeg kan ikke ha hundene her over lengre tid, kanskje over en helg eller noe innimellom. Jeg tilbyr først og fremst bare turer. Jeg er 20år i begynnelsen av oktober.

Kriterier:

- Du må bo i Bergensområdet. Jeg bor på Sotra. Har ikke bil, så må ta buss for å hente hunden.

- Hunden må være grei med andre hunder, og mennesker

- Veldig pluss om noen med labrador retriever vil luftes! Siden dette er rasen jeg tenker på^

Hva den vil få:

- Tur, fysisk mosjon

- Gjerne litt hjernetrim, kanskje du har ønsker?

Mine erfaringer:

- Pappa driver oppdrett av korthår vorsteh. Har fem hunder. Har bodd med hund i hus i 11år. Onkel har en border terrier tispevalp.

- Har gått hundekjørerlinje på skole i Alta. Passa på 70 alaska huskies.

- Jeg trener hunder med positive metoder.

Send meg en PM om dette kan være noe for deg, så ser vi hva som passer for begge :lol:

2ylqr2f.jpg

Meg og Ani, gamlemor på 11år.

33axoye.jpg

Meg og Vitani, 1 1/2år

2btuvd.jpg

Meg og Tay, alaska husky i Alta.

Skrevet

Jeg skal noen uker til Bergen nå. Trenger muligens litt pass til en mallehannhund, hvis du vil prøve deg på det :( Da holder jeg til på Sotra :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...