Gå til innhold
Hundesonen.no

Glitter bildene på Pizco sidene


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil bare si det at selv om jeg har glitrebilder på hjemmesiden min betyr ikke det at jeg er en såkalt "fjortis" for det. Tenkte jeg skulle forsvare meg selv :lol:

Men hvor du finner de vet jeg ikke. Jeg har funnet mange av mine glitrebilder på google og photobucket og på andre mennesker sine hjemmesider. Har selvfølgelig spurt før jeg tok de :)

Skrevet
Jeg vil bare si det at selv om jeg har glitrebilder på hjemmesiden min betyr ikke det at jeg er en såkalt "fjortis" for det. Tenkte jeg skulle forsvare meg selv  :lol:

Det var IKKE det jeg mente med fjortis sider, hvorfor se så firkantet på ting?? :?

Det er mange som har hjemmesiden sin på Pizco som har "fjortis" sider og du vet helt sikkert hva jeg mener med en "fjortis side" om du tenker deg godt om.

Sånn som søsteren min sin side er en "fjortis side", gøy for venner av hun å lese, men ikke så informativ for folk som ikke kjenner hun.

Jeg har også glitter og Blinkies på min side, men det kommer også litt ann på hvordan man setter dem inn og hvordan innhold siden din ellers er.

Skrevet

Hehe, jeg skjønte hva du mente. Tok det ikke gravalvorlig og så nært til meg, derfor jeg puttet en liten smiley på. Men puttet kanskje feil smiley på :) hehe..

Beklager for at jeg uttrykte meg dårlig slik at du misforsto :lol:

Men hvis du har muligheten til det er det mange slike glitre ting på photobucket, man må bare lete. Er det noe spesielt du ser etter? Kanskje jeg har å¨pc'n min?

Skrevet

Ok, jeg trodde du tok deg nær av hva jeg sa anng fjortis...for meg er det ikke et skjellsord, men et ord vi bruker mye på søsteren min for gøy.

Jeg fant mange fine på photobucket, takk for tipset :lol:

Skrevet

Nei, jeg gjorde det ikke. :lol:Hadde kanskje gjort det hvis du hadde sagt: "din fjortis" hvis du hadde vært sint :) men det er noe annet :D

Men bra du fant det du leter etter :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...