Gå til innhold
Hundesonen.no

Kompaktkamera til kr 1000-2000


Lola Pagola

Recommended Posts

Jeg skal kjøpe noen kameraer til jobben, og har fått 1000-2000 kr til hvert av dem (skal kjøpe 4). Jeg har søkt endel, og lest her og der, men jeg må si jeg går meg litt vill, er så mye å velge imellom.

Jeg har kun erfaring med nikon, har selv et nikon coolpix s7, men det er for liten zoom (og det er vel og utdatert nå) til at det er noe jeg vil kjøpe.

*det må være rimelig bra zoom

*stort display

*gjerne optisk søker, men det er ikke et must, er vel ikke så mange kameraer som har det lenger

Det var det jeg kom på i farta, men i det hele så ser jeg etter kameraer som gir mye for pengene.

Noen som har noen anbefalinger?:wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal kjøpe noen kameraer til jobben, og har fått 1000 kr til hvert av dem (skal kjøpe 4). Jeg har søkt endel, og lest her og der, men jeg må si jeg går meg litt vill, er så mye å velge imellom.

Jeg har kun erfaring med nikon, har selv et nikon coolpix s7, men det er for liten zoom (og det er vel og utdatert nå) til at det er noe jeg vil kjøpe.

*det må være rimelig bra zoom

*stort display

*gjerne optisk søker, men det er ikke et must, er vel ikke så mange kameraer som har det lenger

Det var det jeg kom på i farta, men i det hele så ser jeg etter kameraer som gir mye for pengene.

Noen som har noen anbefalinger?:wub:

Hmmmmm... altså - BRA kamera og 1000 kr er vel to uttrykk som ikke er helt kompatible *ler*.

Hva skal kameraene brukes til ? Hvilken type bilder er det dere skal ta med dem ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg pleier å anbefale Z-serien til Casio når det kommer kunder i butikken som vil ha "mest for minst". Noen fnyser av Casio, men når det kommer til ytelse ift pris ligger Casio foran både Nikon Coolpix (som jeg selger aller minst av...) og Canon Powershot i den prisklassen du ser etter. Har nesten aldri reklamasjoner på Casiokameraene, displayene har sneket seg opp til mellom 2,7 og 3" i størrelse, og de er de aller mest brukervennlige vi har. Få knapper, enkle menyer.

Og selvsagt; de tar bilder med god fargegjengivelse. Kameraene har sin svakhet i dårlig belysning, og en litt overivrig blitz, men ellers er de suverene til all around bruk etter min mening. Har selv Casio Exilim Z-1 ved siden av speilrefleksen, og det er jeg veldig fornøyd med. Z1 er fjorårets modell, så de i år kommer med litt mer "fancy" greier, mer zoom, og litt mer praktisk design. I tillegg har filmfunksjonen blir oppdatert til HD-oppløsning som er helt alright, men lyden er så som så..

Kameraene ligger på mellom 899 og 1299. :-)

Edit: Og dette kommer fra en ihuga Canon-fan, men gode Canon kompakt ligger endel over i pris.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg vet, bra og billig er ikke alltid så lett haha :wub:

Kameraene skal brukes i en barnehage, altså taes med på tur, ta bilder av forskjellige aktiviteter (karneval etc), turer, av barna ute, ja i det hele tatt. Så det blir jo ikke særlig med landskapsbilder, mest mennesker :wub: Så veldig høye krav trenger man jo ikke ha til det da, men jeg tenker når jeg først er igang må jeg jo prøve å finne det beste til den prisen :wub: Jeg synes og det er viktig at det tar bra bilder inne, der er jeg ikke fornøyd med coolpix s7, men de fleste kompaktkameraer trenger vel endel lys uansett.

Nyan, takk for opplysende innlegg! Jeg synes jeg har lest endel negative ting om coolpix kameraene, så da tenkte jeg at det var greit å se på andre merker og (men som sagt har jeg ingen erfaring). Skal defintitivt sjekke ut casio!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for link Simira :D har vært inne på akam.no, men synes ikke den siden er så bra når man står på "bar bakke", så denne skal jeg sjekke ut:)

Jeg har forresten fått litt mer penger, vi har sagt det slik at jeg skal finne noen bra alternativer, tenker sånn 1000 - 2000 også tar vi det fra der, og ser hva jobben vil betale. Så da er jeg ikke helt låst til en tusenlapp iallefall, og det utvider det jo litt da.

Det sto kr 1000 i førsteinnlegget før, nå har det blitt endret.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har Olympus X-560WP-LE Og er faktisk overrasket over kvaliteten på det i forhold til pris. Nå kjøpte jeg mitt som demoversjon da, så fikk det billigere enn normalt, men tror det ligger på rundt 1300,- nå. Det er også vanntett og rimelig støtsikkert. Kan være en fordel om barna får tak i det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Barna vil nok ikke få anledning til å få tak i det, men alt kan jo skje da. Men uansett er det jo en fordel om det tåler litt ja, skal jo bli brukt av mange mennesker, og tas med på turer etc.

Takk for tips! :D

Hjelper sannelig å spørre her altså, nå har jeg litt å gå etter iallefall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg kjøpte canon SX210 IS i forige uke, og er suuuuuperfornøyd. Jeg betalte 2300 for det. Det er kåret til årets kompaktkamera og har blitt testvinner.

http://www.komplett.no/k/ki.aspx?sku=585818

Dette er et supert kamera! Kjapp reaksjonstid, masse zoom (x14 tilsvarer opp til 390 mm!), og zoomen er optisk, noe som vil si at bildene blir skarpere på max zoom enn med "vanlig" zoom på andre kameraer. Kameraet har enorm skjerm på 3", og gode solide knapper. Man har mulighet til å kjøre alt på auto, eller å leke seg masse med manuelle innstillinger som lukker og blender. Det ligger også inne litt "snacks" som fisheye og miniatyrfunksjon som er artig om man vil ta karikaturbilder av folk. ;) God batterikapasitet, behagelig å holde i, og veldig flotte bilder. Den er ikke helt topp på macro, men kurant til det meste. Mulighet for HD-videoopptak, bruker vanlig SD-kort. Eneste som er litt så som så er egentlig popup blitzen som utfordrer måten man holder kameraet på. Men denne kan man lett dytte ned om man ikke vil bruke den. Solid byggekvalitet og ikke det minste kameraet, men tåler nok ikke allverdens juling. :)

Ligger som nevnt litt over to lapper.. :)

Olympus X-560WP-LE har jeg solgt endel av som "sommerferiekamera". Det er et helt ok kompaktkamera, men har hatt flere som har kommentert at fargebalansen/hvitbalansen er helt på ville veier noen ganger. Har du opplevd det noen gang Raksha? Bilder utendørs med gult eller blått stikk osv.. men vet ikke om det er på alle modellene. Det skal visstnok være best til bilder under vann, sikkert derfor fargene kan se litt snodige ut ellers.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Olympus X-560WP-LE har jeg solgt endel av som "sommerferiekamera". Det er et helt ok kompaktkamera, men har hatt flere som har kommentert at fargebalansen/hvitbalansen er helt på ville veier noen ganger. Har du opplevd det noen gang Raksha? Bilder utendørs med gult eller blått stikk osv.. men vet ikke om det er på alle modellene. Det skal visstnok være best til bilder under vann, sikkert derfor fargene kan se litt snodige ut ellers.

Nja, altså - det er et kompaktkamera - tror jeg betalte 800 for mitt - så jeg har vel noget begrenset med forventninger til det. Men tror ikke jeg har reagert på helt feil farger - men er fort gjort å stille hvitbalansen uten å gjøre det med vilje. Det har jeg gjort endel ganger. :) Men her er bilder jeg har tatt med kameraet. Og har testa det i bunnen av akvariet jeg hadde tidligere, samt at det får kjørt seg når jeg glemmer det inne hos kattungene, da får det juling. Så jeg er faktisk veldig fornøyd med det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Har ikke kjøpt noe enda, skikkelig treig. Men skal ta med forslagene jeg har fått her til div. butikker i dag, og se hva jeg ender på, ikke sikkert de har alt inne, og trooor ikke jeg bestiller på nett nå, greit å få de i hånda med en gang, har jo somlet litt med dette ;)

Edit; tror jeg går for Canon SX210 IS , det høres jo veldig bra ut.

http://www.akam.no/artikler/14x_zoom_i_lomma/74779 se i kommentarfeltet her, høres litt negativt ut, men de har vel ikke testet det ut selv da :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...