Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte trener du og hvor lenge?


Wheaten terrier

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trener ikke hver dag. Men sånn ca annenhver dag. På tirsdag er jeg på valpekurs så da trener vi ca 1 1/2 time :) Til vanelig så trener jeg 5-10 min sammenhengende, men med pauser i mellom hver økt (2-3 økter). Trener også litt enkle kommandoer når vi går på tur :D

Guest Hyper_Bærta
Skrevet

Det varierer...Ser jeg at bikkja ikke samarbeider så gjør jeg fort noe hans syns er morsomt. Og så avslutter jeg der..Avslutter ALLTDI på det beste...

Skrevet

Varierer veldig fra dag til dag, trener når jeg føler for at NÅ kan vi trene litt. synes det er viktig at begge er i godt humør. hver dag etter skolen (prøver å få til det) er vi ute å trener innkallning, da er han sulten og glad for å se meg, det samme er jeg. :)

Skrevet

Vi trener ikke fast på noe egentlig. Er mest på turer å slikt, å da går vi alt fra 1 halv time til flere timer.. Vi pleier i tillegg å ha alt fra 5 min å utover med hjernetrim, å innlæring/vedlikehold av triks.

Skrevet

Jeg trener på små ting gjennom hele dagen. Og ellers prøver jeg å komme meg på hundeklubben og trene der hvertfall en gang i uken. Da trener jeg mellom 1 og 2 timer. Når jeg trener hjemme holder jeg aldri på lengre enn 15 minutter av gangen.

Skrevet

Trener fast 3 ganger i uka. :lol:

Vi pleier å være på treninga i ca 2 timer, men vi trener selvfølgelig ikke så lenge. :wink:

Pleier å ha med Lady også så da trener jeg korte økter med dem begge to, også pleier vi å stå å prate bort tiden i minst en halvtime. :)

Skrevet

Jeg trener litt hver dag, men på forskjellige momenter.

Oftest trener jeg når vi går tur og da bruker jeg ting vi har rundt oss til å trene på, det blir litt morsommere for hunden. :lol:

Skrevet

trener på hundeklubben vertfall en dag i uka... bygge opp toyas tillitt til andre hunder.. into for valper og voksne hunder...

trener litt hjemme også... når toya virker i humør til det... tvinger henne aldri til noe... og hvis jeg merker at hu ikke gidder en dag jeg hadde tenkt til å trene, så dropper vi treningen og finner på noe morro istede... så er jeg helt enig med deg at man alltid skal slutte på topp :lol: så hunden får lyst t å trene mer, og forbinde trening med noe som er gøy :) det er veldig viktig i mitt hundehold vertfall :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...