Gå til innhold
Hundesonen.no

Webmaster


Recommended Posts

Skrevet

Har akkurat kjøpt webmastersele og har tusen spørsmål :hmm: Skal den gå så langt bak, og skal den ligge så nærme halsen/manken (der den oransje ruffwearlogoen er)? Lurer også på om krysset fremme er riktig, det er kanskje litt høyt oppe? I området akkurat med manken så ligger ikke selen nedpå hunden, men den står litt opp, skal den gjøre det?

Skjermbilde2010-07-30kl211428.png

Ignorer det begredelige uttrykket :hmm::getlost:

Skjermbilde2010-07-30kl211444.png

Skjermbilde2010-07-30kl211414.png

Skrevet

Hunden skal ha god bevegelsesfrihet med selen, så du må nesten vurdere selv om du syns den virker for trang over halsen. Hunden din er liten, så det kan hende at den ikke passer så godt hunden din sin kropp. Hunder er så utrolig ulike i fason og rygglengde, halslengde osv. Det var litt vanskelig å se på bildene, pga mye pels.

Sånn ser den ut på min hund, og den passer fint til han:

sele.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...