Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjemmeside med wordpress


SiriogDiego

Recommended Posts

Skrevet

Jeg driver og lager ny hjemmeside, og står innimellom fast på ting.

Akkurat nå får jeg ikke til at de dagene jeg har skrevet noe i bloggen blir uthevet i kalenderen. Hvordan gjør jeg det?

Skrevet

Hm, vart sikker på at det sjedde automatisk jeg. Men jeg vet det er enkelte templates der uthevingen i kalenderen vises veldig dårlig, så hva med å prøve å bytte til en annen en, bare for å se om det vises da?

Skrevet

Om det er linken i signaturen din så er den 14. uthevet for at du har skrevet der...

Men du har kanskje skiftet template nå..

Men er det kun det jeg skriver i kategoriene som kommer der? Det som står under bloggen blir ikke uthevet.

Skrevet

Det kan vel være fordi blogg siden er en side, mens forsiden er satt som blogg egentlig - lenge siden jeg holdt på med WP, så husker ikke helt, men tror du bør se litt på innstillingene.

Likte themet du bruker btw :-)

Skrevet

Det kan vel være fordi blogg siden er en side, mens forsiden er satt som blogg egentlig - lenge siden jeg holdt på med WP, så husker ikke helt, men tror du bør se litt på innstillingene.

Likte themet du bruker btw :-)

Da skal jeg se litt på innstillingene.

Takk :wub: Har prøvd ut en del før jeg klarte og bestemme meg.

Skrevet

Om du vil ha en fast startside, og bloggen som egen side, finner du de innstilingene under "lesing". Der kan du velge om du vil ha bloggen som startside, eller en annen fast startside og bloggen som innleggsside. :wub:

Skrevet

Tror jeg tok litt feil - sett litt på andre WP themes nå og der vises både og i oversikten. Ta et søk på theme navnet og problemstilling, så kanskje du ser andre med samme problem og ev løsning

Skrevet

Takk for svar :banana: Jeg fikk ordnet det via innstillinger.

Nå er det en annen ting jeg står litt fast på. Hvordan får jeg ordnet rekkefølgen på sidene? Nå blir de sortert alfabetisk, og det ser litt rotete ut.

Edit: fikk det til. Måtte endre theme

Skrevet

Kan jeg låne tråden litt?

Hvordan får man det slik at innleggene kommer opp som sammendrag og 'les mer' funksjon?

Trodde jeg hadde krysset av for det et sted på veien, men får det ikke til på innlegget!

(P.s er en blogg jeg laget til bryllupsgjestene våre, ikke Elliebloggen. )

Edit: fikk til hurra :P

Skrevet

Kan jeg låne tråden litt?

Hvordan får man det slik at innleggene kommer opp som sammendrag og 'les mer' funksjon?

Trodde jeg hadde krysset av for det et sted på veien, men får det ikke til på innlegget!

(P.s er en blogg jeg laget til bryllupsgjestene våre, ikke Elliebloggen. )

Edit: fikk til hurra :P

Bare å låne :P Tenkte det kunne være en generell tråd.

Hvordan fikk du det til? Jeg sliter med det samme problemet.

Skrevet

Mener det også ligger under "leser" innstillingene? Spørsmål om man vi vise hele innlegget eller bare deler av det. Enten der eller under innstillingene for skriveren vil jeg tro :P Fryktelig hjelpsomt :P

Skrevet

Bare å låne :lol: Tenkte det kunne være en generell tråd.

Hvordan fikk du det til? Jeg sliter med det samme problemet.

Så bra ;)

Så ikke dette før nå, men når du er inne å skriver innlegg så er det en verktøylinje som starter med B for tykk skrift osv.

Hvis du ser på den linja og velger nr 4 fra høyre, så ser du at det er en boble øverst en strek og så mer under.

Trykk på den - det som kommer over streken syntes på bloggen, og resten syntes først når man åpner innlegget ;)

***

Jeg måtte velge nytt tema pga problemer med bilder og tekst på det gamle. Nå er jeg fornøyd, bortsett fra med fargene.

Må man forandre på CSS for å forandre farger? Finner ikke hvor man gjør det heller...

Noen som har lyst til å gjøre det for meg? :blink:

Skrevet

Det er CSS som styrer fargene ja. Vet ikke hvilken mulighet man har når man lar wordpress.com hoste bloggen, men hoster man selv, så er det en enkel sak - du har vel wordpress.com, så der vet jeg ikke helt om det går. Andre vet sikkert om du har denne muligheten

Edit: sjekka selv her nå - dashbord - utseende - rediger CSS

Ser man har b.l.a tema-innstillinger der også og endring på font farge. Så du får se litt og finne ut hva du vil endre på :blink:

Edit igjen: ser i ettertid at du må betale for å få oppgradering til CSS oppgradering - så det var litt dårlig :S (så tror eneste muligheten er å ha webhotell selv og legge inn wordpress der for å få alle muligheter gratis (foruten det å betale for webhotell da)

Skrevet

Okei, takk for svar :blink:

Jeg har et webhotell på one.com der jeg har en jobbrelatert hjemmeside. Hjelper det noe?

Jeg har ikke så mye kunnskap om slikt :lol:

Skrevet

Ja, da kan du vel legge inn wordpress der og da har du full tilgang til å gjøre det som passer deg.

Men så spørs det hvor mye arbeid du vil legge i det for noen farger da :-)

Du må jo opprette en database eller bruke en du allerede har og legge inn info på nytt. (samt laste opp wordpress)

Vet one.com har blogg som en av sine tjenester enkelt, men hvilken type blogg de bruker vet jeg dog ikke.

Skrevet

Ok, takk :wub:

Tror jeg skal prøve med enda noen flere temaer før jeg lager så mye styr :wub:

Hvis ikke kan jeg jo kikke på bloggen hos one.com det var lurt :wub:

  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...