Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjemmeside med wordpress


SiriogDiego

Recommended Posts

Skrevet

Jeg driver og lager ny hjemmeside, og står innimellom fast på ting.

Akkurat nå får jeg ikke til at de dagene jeg har skrevet noe i bloggen blir uthevet i kalenderen. Hvordan gjør jeg det?

Skrevet

Hm, vart sikker på at det sjedde automatisk jeg. Men jeg vet det er enkelte templates der uthevingen i kalenderen vises veldig dårlig, så hva med å prøve å bytte til en annen en, bare for å se om det vises da?

Skrevet

Om det er linken i signaturen din så er den 14. uthevet for at du har skrevet der...

Men du har kanskje skiftet template nå..

Men er det kun det jeg skriver i kategoriene som kommer der? Det som står under bloggen blir ikke uthevet.

Skrevet

Det kan vel være fordi blogg siden er en side, mens forsiden er satt som blogg egentlig - lenge siden jeg holdt på med WP, så husker ikke helt, men tror du bør se litt på innstillingene.

Likte themet du bruker btw :-)

Skrevet

Det kan vel være fordi blogg siden er en side, mens forsiden er satt som blogg egentlig - lenge siden jeg holdt på med WP, så husker ikke helt, men tror du bør se litt på innstillingene.

Likte themet du bruker btw :-)

Da skal jeg se litt på innstillingene.

Takk :wub: Har prøvd ut en del før jeg klarte og bestemme meg.

Skrevet

Om du vil ha en fast startside, og bloggen som egen side, finner du de innstilingene under "lesing". Der kan du velge om du vil ha bloggen som startside, eller en annen fast startside og bloggen som innleggsside. :wub:

Skrevet

Tror jeg tok litt feil - sett litt på andre WP themes nå og der vises både og i oversikten. Ta et søk på theme navnet og problemstilling, så kanskje du ser andre med samme problem og ev løsning

Skrevet

Takk for svar :banana: Jeg fikk ordnet det via innstillinger.

Nå er det en annen ting jeg står litt fast på. Hvordan får jeg ordnet rekkefølgen på sidene? Nå blir de sortert alfabetisk, og det ser litt rotete ut.

Edit: fikk det til. Måtte endre theme

Skrevet

Kan jeg låne tråden litt?

Hvordan får man det slik at innleggene kommer opp som sammendrag og 'les mer' funksjon?

Trodde jeg hadde krysset av for det et sted på veien, men får det ikke til på innlegget!

(P.s er en blogg jeg laget til bryllupsgjestene våre, ikke Elliebloggen. )

Edit: fikk til hurra :P

Skrevet

Kan jeg låne tråden litt?

Hvordan får man det slik at innleggene kommer opp som sammendrag og 'les mer' funksjon?

Trodde jeg hadde krysset av for det et sted på veien, men får det ikke til på innlegget!

(P.s er en blogg jeg laget til bryllupsgjestene våre, ikke Elliebloggen. )

Edit: fikk til hurra :P

Bare å låne :P Tenkte det kunne være en generell tråd.

Hvordan fikk du det til? Jeg sliter med det samme problemet.

Skrevet

Mener det også ligger under "leser" innstillingene? Spørsmål om man vi vise hele innlegget eller bare deler av det. Enten der eller under innstillingene for skriveren vil jeg tro :P Fryktelig hjelpsomt :P

Skrevet

Bare å låne :lol: Tenkte det kunne være en generell tråd.

Hvordan fikk du det til? Jeg sliter med det samme problemet.

Så bra ;)

Så ikke dette før nå, men når du er inne å skriver innlegg så er det en verktøylinje som starter med B for tykk skrift osv.

Hvis du ser på den linja og velger nr 4 fra høyre, så ser du at det er en boble øverst en strek og så mer under.

Trykk på den - det som kommer over streken syntes på bloggen, og resten syntes først når man åpner innlegget ;)

***

Jeg måtte velge nytt tema pga problemer med bilder og tekst på det gamle. Nå er jeg fornøyd, bortsett fra med fargene.

Må man forandre på CSS for å forandre farger? Finner ikke hvor man gjør det heller...

Noen som har lyst til å gjøre det for meg? :blink:

Skrevet

Det er CSS som styrer fargene ja. Vet ikke hvilken mulighet man har når man lar wordpress.com hoste bloggen, men hoster man selv, så er det en enkel sak - du har vel wordpress.com, så der vet jeg ikke helt om det går. Andre vet sikkert om du har denne muligheten

Edit: sjekka selv her nå - dashbord - utseende - rediger CSS

Ser man har b.l.a tema-innstillinger der også og endring på font farge. Så du får se litt og finne ut hva du vil endre på :blink:

Edit igjen: ser i ettertid at du må betale for å få oppgradering til CSS oppgradering - så det var litt dårlig :S (så tror eneste muligheten er å ha webhotell selv og legge inn wordpress der for å få alle muligheter gratis (foruten det å betale for webhotell da)

Skrevet

Okei, takk for svar :blink:

Jeg har et webhotell på one.com der jeg har en jobbrelatert hjemmeside. Hjelper det noe?

Jeg har ikke så mye kunnskap om slikt :lol:

Skrevet

Ja, da kan du vel legge inn wordpress der og da har du full tilgang til å gjøre det som passer deg.

Men så spørs det hvor mye arbeid du vil legge i det for noen farger da :-)

Du må jo opprette en database eller bruke en du allerede har og legge inn info på nytt. (samt laste opp wordpress)

Vet one.com har blogg som en av sine tjenester enkelt, men hvilken type blogg de bruker vet jeg dog ikke.

Skrevet

Ok, takk :wub:

Tror jeg skal prøve med enda noen flere temaer før jeg lager så mye styr :wub:

Hvis ikke kan jeg jo kikke på bloggen hos one.com det var lurt :wub:

  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...