Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp, jeg har en "bever" i huset!


wenche89

Recommended Posts

Skrevet

Whippetjenta mi er nå i skikkelig trassalder og gnager i stygger ting når hun kjeder seg. Vi har aldri hatt slikt problem før nå (jeg trudde vi var heldige og slap unna).

Finnes det noen "spray" eller lignende man kan ta på ledninger og tre-grinda vi har i toppen av trappa som smaker vondt slik at hun ikke vil bite der mere?

Kan noen hjelpe meg?

Skrevet

Prøv Bitter Spray, som du får kjøpt hos dyrlegen eller dyrebutikk. Ellers så anbefales det å øke litt med aktivitet og hjernetrim slik at hunden bli sliten og sover mesteparten av tiden innendørs. Unghunder er ekstra energiske.

Så finnes det masse ulike aktivitetsleker du kan gi hunden, en kong med noe godt i, et margebein feks. så får hundens tyggebehov også blitt brukt.

Skrevet

Ellers så anbefales det å øke litt med aktivitet og hjernetrim slik at hunden bli sliten og sover mesteparten av tiden innendørs. Unghunder er ekstra energiske.

Så finnes det masse ulike aktivitetsleker du kan gi hunden, en kong med noe godt i, et margebein feks. så får hundens tyggebehov også blitt brukt.

Signerer denne :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...