Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunder og ferie.


Kermit

Recommended Posts

Skrevet

Voff, for et hundeliv - NRK Buskerud

Når jeg ser dette oppslaget om hvordan jeg burde ha gitt bikkja mi ferie, får jeg dårlig samvittighet og må sende bekymringsmelding på meg selv til dyrevernet...

Den stakkars bikkja mi må jo være på hytta der den kan vandre fritt inne og ute, den blir nødt til å gå lange turer i fjellet i dagevis og som om ikke det er nok, så må den ligge å purke i sola også. Ikke får den se på flatskjerm eller slikke i seg maling heller. :)

Skrevet

Det er jo ikke alle som ferierer på hytta. Noen drar jo til syden osv. der de ikke har muligheten til og ha med bikkja. Så om de vill gi bikkja "det lile ekstra" og betale i dyre dommer så er det ikke noe galt i det. De tilbyr jo turer i skog og mark også : )

Skrevet

Søren, og jeg som tenkte jeg skulle feire bursdagen til Chico ved å dra opp på hytta og sykle med ham og sånn!

Huff, nei kanskje jeg heller sender ham på hundehotell, det må han jo ha mye bedre av. Ligge i skinnsofa er jo definitivt noe han mye mer kunne tenke seg enn å løpe rundt på fjellet der rypa, han er avlet til å jakte på, bor!

Skrevet

Som et alternativ til en annen kennel, så ser det jo flott ut, hehe. Og har man nok penger, kan man tydeligvis skreddersy hundepasset, og dét tror jeg ikke mange andre tilbyr.

Men om det skulle stå mellom dette og hyttetur, så er det nok ikke noe tvil for hunden vil jeg tro. Men det er ikke alltid man skal på hyttetur da.

Skrevet

Nå var det vel et alternativ i forhold til normalt kennelopphold, og ikke hytteturer eller andre ferier hunden kan være med på... :icon_cry:

Skrevet

For all del - dette er jo sikkert et godt alternativ til kenneler der hundene sitter i et bur hele døgnet. Jeg er også sikker på at fillebikkja mi ville hatt det kjempebra der, særlig om jeg kunne bestille et opphold som inkluderte noe så originalt som turer i skog og mark. :icon_cry: Men jeg tillater meg å le litt av noen av tilbudene her, siden de virker til å være skreddersydd etter eiernes rare ønsker snarere enn hundenes behov. Jeg tror jo ikke hunden merker forskjell på et diamanthalsbånd til 250 000 kr og et reflekshalsbånd til 100 kr - bortsett fra at eieren blir litt mer hysterisk når bikkja har slitt av diamanthalsbåndet...

Skrevet

He he he må nesten le litt.. Kanskje jeg skulle ha leid et rom der og :icon_cry:

Shira er nok storfornøyd bare ho hadde fått en god seng, stille og rolig miljø, og en tur i skog og mark.

Og sef masse kos :whistle:

Skrevet

He he he må nesten le litt.. Kanskje jeg skulle ha leid et rom der og :)

Shira er nok storfornøyd bare ho hadde fått en god seng, stille og rolig miljø, og en tur i skog og mark.

Og sef masse kos :banana:

Og det er vel hovedproblemet til hundepensjonat flest; at miljøet ofte er ganske urolig. Hunder kommer og hunder går, og forskjellige hunder bjeffer på forskjellige ting. Og når det kommer nye folk inn i kennelen, starter bjeffekoret, og lydnivået øker til uante høyder. Fordi det skal være lett å vaske, er kennelen ofte laget av mur/flis eller annet hardt materiale, noe som gir en forferdelig gjenklang av lyd. Man trenger ikke være hund for å mislike det akkurat det..

Jeg tror nok at mine hunder hadde trivdes bedre på et hotell som i artikkelen, enn et vanlig pensjonat. Jeg tror det er noe i at hundene får et miljø som ligner det de er vant til, med sofa, bord, TV, osv. Vanlige lyder, som TV, radio osv tror jeg også er med på å gjøre det hjemmekoselig. Dog tror jeg ikke man trenger alle bildene, blomstene osv. Og sofaen trenger ikke være en dyr skinnsofa, pleddet trenger ikke å ha kostet 600 kr, osv. Jeg tror også at det er et bra triks å ha skikkelige vegger i stedet for netting; hundene slipper å stå og "se" på hverandre, det gjør ikke så mye hvem de havner ved siden av fordi de ikke kan stå og ha stirrekonkurranser i et lukket, stressende miljø. Og etter tre dager slipper de å få nye naboer som de må bli kjent med og "finne ting utav" med. Jeg synes at idèen i utgangspunktet er veldig god, men at den kanskje er dratt en smule langt.. :banana:

Skrevet

Haha, skal ikke se bort i fra at pelsen hadde likt seg bedre på det hotellet, enn på den agilityleiren i 25-30 varmegrader i Sverige som vi dro han med på :banana:

(neida, tror nok han foretrekker å være med oss på treningsleir fremfor med fremmede på hotell :banana: )

Selv om dette er litt vel i overkant, så tror nok også jeg at hundene trives bedre i et hjemmemiljø med sofa og ordentlige vegger, fremfor den typiske kennelen, og så er det jo kjempeviktig for trivselen at de faktisk får ordentlige turer.. Noen kenneler gir jo ikke turer i det hele tatt, bare lufting i hundegård..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...