Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilderedigeringsprogram


Tonje

Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde et sånn enkelt bilderedigeringsprogram en gang i tiden hvor jeg kunne legge inn musikk til slideshow jeg lagde blandt annet. Noen som har noen tips til sånne? Enkle sådan? :)

Skrevet

Jeg hadde et sånn enkelt bilderedigeringsprogram en gang i tiden hvor jeg kunne legge inn musikk til slideshow jeg lagde blandt annet. Noen som har noen tips til sånne? Enkle sådan? :)

Det eneste jeg kommer på er Windows movie maker, mn det er ikke et redigeringsprogram. Det er i alle fall veldig enkelt å legge til musikk der ;)

Skrevet

Ja kanskje det var det jeg brukte..? Så mye peiling har jeg liksom :) Men takk for tipset,da skal jeg sjekke ut det ;)

Skrevet

Jeg skal ikke være for sikker, men jeg mener vi brukte dette programet på skolen. Det var kjempeenkelt å forstå, selv for en dummie som meg. Mener å huske at man kunne lage slideshow og legge til musikk :)

Skrevet

Takk for tipset Paws,men nå har jeg endelig fått lagt til bilder og musikk på windows movie maker.MEN; hvordan kan jeg få lagt filmen til bloggen f.eks? Det går ikke å åpne den i w.media player.

Skrevet

Du må lagre den i riktig format. Når du er ferdig med filmen, kan du velge noe "lagre som" eller noe i den dur. Så velger du f.eks. enten wmw, mp4, avi. Da blir den avspillningsbar :)

Skrevet

Okei,nå er den lagret som en videofil og kan spilles av i w.media player,men når jeg skal legge den inn i bloggen og velger å åpne mappen den ligger i så kommer det bare opp at ingen elementer stemmer med søket :) Den ligger jo der når jeg går inn via dokumenter og videoermappen. Fader altså,nå som jeg trodde alt gikk som smurt her ;)

Skrevet

Nå har ikke jeg peiling på blogging, men jeg tipper du må laste filen opp på nett via en annen metode. F.eks. lage deg en konto på youtube (om du ikke alt har det) og laste opp der, og så kopiere linkadressen, og putte den adressen inn i bloggen din.

Men som sagt, jeg har ikke snøring på blognettstedene.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...