Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilderedigeringsprogram


Tonje

Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde et sånn enkelt bilderedigeringsprogram en gang i tiden hvor jeg kunne legge inn musikk til slideshow jeg lagde blandt annet. Noen som har noen tips til sånne? Enkle sådan? :)

Skrevet

Jeg hadde et sånn enkelt bilderedigeringsprogram en gang i tiden hvor jeg kunne legge inn musikk til slideshow jeg lagde blandt annet. Noen som har noen tips til sånne? Enkle sådan? :)

Det eneste jeg kommer på er Windows movie maker, mn det er ikke et redigeringsprogram. Det er i alle fall veldig enkelt å legge til musikk der ;)

Skrevet

Ja kanskje det var det jeg brukte..? Så mye peiling har jeg liksom :) Men takk for tipset,da skal jeg sjekke ut det ;)

Skrevet

Jeg skal ikke være for sikker, men jeg mener vi brukte dette programet på skolen. Det var kjempeenkelt å forstå, selv for en dummie som meg. Mener å huske at man kunne lage slideshow og legge til musikk :)

Skrevet

Takk for tipset Paws,men nå har jeg endelig fått lagt til bilder og musikk på windows movie maker.MEN; hvordan kan jeg få lagt filmen til bloggen f.eks? Det går ikke å åpne den i w.media player.

Skrevet

Du må lagre den i riktig format. Når du er ferdig med filmen, kan du velge noe "lagre som" eller noe i den dur. Så velger du f.eks. enten wmw, mp4, avi. Da blir den avspillningsbar :)

Skrevet

Okei,nå er den lagret som en videofil og kan spilles av i w.media player,men når jeg skal legge den inn i bloggen og velger å åpne mappen den ligger i så kommer det bare opp at ingen elementer stemmer med søket :) Den ligger jo der når jeg går inn via dokumenter og videoermappen. Fader altså,nå som jeg trodde alt gikk som smurt her ;)

Skrevet

Nå har ikke jeg peiling på blogging, men jeg tipper du må laste filen opp på nett via en annen metode. F.eks. lage deg en konto på youtube (om du ikke alt har det) og laste opp der, og så kopiere linkadressen, og putte den adressen inn i bloggen din.

Men som sagt, jeg har ikke snøring på blognettstedene.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...