Gå til innhold
Hundesonen.no

Pusur er borte


tm100001

Recommended Posts

Skrevet

Forrige helg tok jeg med Pusur på hytta. Han var litt inne i hytta, før jeg tok han ut. Jeg hentet han ned fra skogen og satt han nærmere hytta, men han gikk opp i skogen igjen.

Siden det har han vært borte :icon_cry:

Hytta ligger i en dal, ca. 5 km unna huset vår, og han har aldri vært der før. Han liker seg ikke på åpne plasser, så han har neppe gått opp dalkanten på fjellet. Jeg tviler også på at han har krysset elva. Jeg vil derfor anta at han befinner seg i dalen, på samme side av elva.

Han er vandt med å være ute, men pleier ikke å være lenge borte. Pusur er ID merket, og har halsbånd med mitt mobilnummer.

Det er ingen bilvei fra hytta og ned til huset, men for alt jeg vet kan han ha truffet på et "kattespisende" dyr.

Jeg har gått i dalen og sett etter han, og i skogen ovenfor huset. Han er ikke redd mennesker, men jeg tror ikke han vil ta kontakt med fremmede. Løse hunder er han ganske redd.

Er det noe jeg kan gjøre for å finne han? Det er over 1 uke siden jeg så han sist :whistle:

577495-7-1274208519047.jpg

577495-7-1274208545551.jpg

Skrevet

Uffda :/ har ikke noen råd å komme med, men du skal se han kommer til rette, har vel tatt seg en liten sommerferie da vet du.

Jeg synes det var teit at han måtte ta sommerferie, uten å si i fra til meg først :icon_cry::whistle:

Skrevet

Håper han kommer til rette igjen fort. Kan du være på hytta og vente på han?

Det håper jeg også. Jeg kan vel egentlig det, men å sitte alene på hytta uten dekning for mobil eller pc frister ikke så enormt kjenner jeg :icon_cry:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...