Gå til innhold
Hundesonen.no

Huskjøp


MollyC

Recommended Posts

Gratulerer! Da er det en slitsom og spennende tid foran deg, med banankasser, oppussing, møblering, pakking, utpakking, og skapelsen av et hjem :frantics:

Vi flyttet 19. mars, og håper å få på plass en del detaljer når vi tar ferie om en uke, ting tar tid...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gleder meg. Har vært å sett på hus ganske lenge nå, det har alltid vært et eller annet galt, enten huset eller beliggenheten. Hadde noen kriterier som jeg ikke ville fravike og det viktigste var at jeg ikke ville ha noen vanskelig vei hjem om vinteren. Her er det kommunal vei helt fram og ikke en eneste liten bakke. Skogen er nærmeste nabo og masse av turmuligheter utenfor døren.

Her får jeg kjempeplass både inne og ute og det er ikke veldig mye som må gjøres. Det første jeg skal gjøre er å gjerde inn det meste av tomten så hundene får stor plass å løpe på. Neste år må det males utvendig og da får man innkalle familie og venner til stor dugnad. Ellers vil jeg ha nytt kjøkken og bad i første etasje. Der er jeg heldig som har en svigersønn som driver et firma som tar alt av oppussing og ominnredninger i hus.

Det ligger like ved Røyken sentrum.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg anbefaler dere å gå via raseklubben, de bør ha en oversikt over tilgjengelige hannhunder som er helsetestet. Det er vel Norsk Miniatyrhundklubb som gjelder for pomeranian tror jeg.
    • Hei .Vi søker etter en sunn og frisk pomerian hannhund for parring. Ønsker at den er testet for arvelige sykdommer. Ser frem mot en hyggelig prat. 
    • Ikke så mye nytt. Det har vært mindre av det som er dårlig og mer av det som er bra. Morsomt er at Ede er så stolt av å mestre trapper nå, han vil gjerne gå alle de små trappene han ser, og han bykser opp lange trapper med en sånn iver, jeg er redd for å ødelegge mestringsfølelsen han med å holde ham tilbake så han sklir og får vondt i en klo igjen, hvilket var hva som initierte hele problemet i utgangspunktet.  The Stairmaster tok seg tid til å posere for fotografen på en trapp han har erobret, på tross av å ha iskremsjappa i sikte. Pride > gluttony. Det er tross alt den måneden. Dydsposering er bra i portfolioen, har han hørt. 
    • Er det nytt? Mistet hundene for et par år siden, og var noen år før det igjen vi var på bilferie utenlands, men da måtte vi kjøre på rødt. Tillegg: Denne veiviseren er veldig fin, og helt klar på at man skal gå på rødt fra Litauen (selv om man kommer gjennom Sverige): https://www.mattilsynet.no/dyr/kjaeledyr/reise-med-kjaeledyr 
    • Hvis det ikke er snakk om import av hund og du krysser grensen med bil så kan en kjøre på grønt så lenge alle papirer og vaksiner er i orden. Kommer du med båt eller fly så skal du kjøre/gå på rødt.
×
×
  • Opprett ny...