Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Betty er eldste tispen i "min" flokk. Hun er født 02-01-2008 i et kull på 4 - fordelt på to tisper og to hanner. Betty er HD røntget med A hofter - Øyenlyst fri 2008 og Patella sjekket UA mars 2010. Hun ble i februar 2010 Norsk Utstillings champion. Hun er fôrhund, så vinter/vår 2011 skal hun ha sitt første kull. Hennes to brødre er begge HD røntget med A hofter - hennes kullsøster vil desverre aldri bli røntget. Hun har en bror som ble eksportert til Finland, han ble for knappe 3 uker siden Finch - han har også 5 avkom etter seg i Finland.

Hennes andre bror, Frigg som bor her i Norge er utstillt med Cert.

Etterhvert som interessen for avl og oppdrett våknet til live, ble det bestemt at jeg skulle ha meg en tispe til, jeg hadde derimot ikke trodd det skulle skje så fort. Dog passet det veldig godt.

24-03-2010 ble det født et kull på totalt 5 valper, 4 tisper og en hannhund. Ventetiden var uendelig lang, og enda verre var det når fødselen aldri startet :wub: Anyway. Valpene ble jo da, selvfølgelig født og jeg endte opp med La Bella Vita. Jeg var veldig veldig sikker - fra dag en , på hvilke av valpene jeg skulle ha. Ettersom jeg bor hvor kullet er, så fikk jeg jo følge dem hele "oppveksten".

Nå gleder jeg meg til å se hva det blir utav den lille, så får vi bare hun går i gjennom "ettårskontrollen" (HD) og at hun ikke har noe annet lumkenheter.

IMG_9835.JPG

Nuch Aridgeocrat's Fantastiske Frøken Kaia

IMG_4805.JPG

Fiine jentene mine :wub:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Så søt :getlost: Hun ligner på faren sin gjør hun ikke? :banana:

I en periode så ligner hun litt på Regin ja. Nå synes jeg hun ligner mye mer på Tjorven. Faktisk så ser jeg litt av tante Betty i henne også, men det er sikker innbilning :whistle:

Iallefall er tutta nesten 16 uker (mangler 2 dager) på bildene her:

IMG_0112.JPG

IMG_0019.JPG

IMG_0168.JPG

Guest Dratini
Skrevet

Iallefall er tutta nesten 16 uker (mangler 2 dager) på bildene her:

IMG_0112.JPG

Utrolig fint bilde av en flott frøken! :getlost:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Kanskje på tide med en oppdatering?

Bella Vita begynner å bli stor pike. I morgen (24-07-2010) er hun 4 måneder allerede. Hun er en herlig liten frøken, og jeg har virkelig fått alt i henne foreløpig. Hun vokser trygt å jevnt - til det bedre, for hver dag som går. Nå er vi påmeldte til rasetreffet, så pass på! :)

Betty blir også med, selvfølgelig.

Litt nye bilder av frøkna.

34906_451055470585_632600585_6636958_7457856_n.jpg

For to dager siden :banana:

Idag skremte hun livet av meg da hun plutselig skrek når hun skulle reise å legge seg igjen. Jeg kjente, strakk og masserte henne på bakbeina, og fant ingenting :banana: Patella var første tanken som egentlig slo meg, helt til jeg fant en død veps under henne og et stikk på låret, stakkar dustebikkje, hun har knerta en veps så lagt seg på den ;)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Pene jenta :aww: Blir spennende med valpeshow da :)

Ja. Det blir veldig spennende. Både jeg og oppdretter har god tro på henne i fremtiden. Hun utvikler seg godt - og gjevnt. En smule smalt neseparti for øyeblikket.

Nå har jeg fått svar på hvorfor hun klarte å bli stukken av veps da. Dustebikkje har flere ganger til dagen fluejakt her inne. Er skikkelig fasinert av de små svarte tingene som lager surrelyder og flyr i luften. Løper etter og skal "ta" de, til hennes store fortvilelse har hun enda til gode å fange noen fluer, men jeg har hatt hjertet i halsen ved noen "jump" hun har tatt.

Nå har hun kommet i den kjekke "spøkelsesalderen" og huhey så mye spøkelser det finnes bare ute i hagen - alt må bjeffes på, hver en minste bevegelse, og pelsen heiser seg på hele bikkja, men hun er vennlig da, og hilser på nye folk, må bare boffe litt først, liksom. Raringen min :lol:

39508_454688635585_632600585_6745190_526842_n.jpg

Dustebikkja 31-07-2010

Skrevet

Hun ser så voksen ut på en måte, kjempesøt ! blir koselig å hilse på på rasetreffet :aww:

Hun har forresten bursdag samme dag som Bali :lol:

Hun er veldig godt utviklet for alderen ja. Søt, jepp, enig hehe.

I like måte!

Naaw, bursdag på samme dag å greier, ikke gææli :)

  • 1 month later...
Skrevet

Et nytt bilde av det "lille barnet"

Hun begynner virkelig å ta form nå, å jeg er bare mer og mer sikker for hver dag som går at jeg har valgt den riktige hunden i det kullet. Hun er per idag en super flott hund, sånn helt objektivt selvsagt :) Hun har mange gode kvaliteter som jeg verdsetter på rasen, å jeg gleder meg helt enormt til første valpeshow i Oktober. Hun deltok på rasetreffet, uten store resultatene å skryte av.

Her er i hvertfall den "lille" fra idag:

IMG_4501.JPG

Jeg syns hun ligner mer og mer på Tjorven, per idag har jeg vanskelig for å skille mellom dem når de er ute i hagen å jeg ser de i forbifarten. Hun har også hentet mye av de samme trekkene sånn i væremåte fra mammaen sin. En fin, stabil og god liten valp har hun blitt. Idag har hun vært med på første utstilling, som tilskuer på NKK Orre.

På samme utstilling ble også Betty utstillt og endte som 2btk :icon_confused: Broren hennes, Frigg, fikk storcertet og ble BIR. :) Fine familien. Pappa Regin ble 2bhk, så vi skal si oss fornøyde da! Supre kritikker på dem alle.

IMG_4510.JPG

IMG_4504.JPG

Skrevet

Da er Bella Vita påmeldt til 2 valpeshow i oktober, og Betty påmeldt til Hamar :P Det vil si tre utstillinger i oktober. Gleder meg. Nå skal det trenes trenes trenes, for Bella Vita starter nemlig v8 motoren sin på bordet :D "nei, nei, ikke taaaaa på meg" , dustebikkje :D

Skrevet

Bella Vita nærmer seg med stormskritt 6 mnd (to dager til) , så her kommer et nytt bilde av henne.

61660_474740335585_632600585_7258173_4230520_n.jpg

Lille rotten har fått urinveis infeksjon, så nå er hun satt på antibiotika 10 dager fremover, så kanskje jeg får den stuerene valpen min tilbake??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
    • Men undersøkelsen spør etter type og alder på hund. Type kan jo være relevant, bra det er fritekstfelt så man kan svare flere. Det er jo mange som har mer enn én hund, dermed blir det obligatoriske spørsmålet om alder på hunden også vanskelig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...