Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepass/andre aktiviteter i Bergen?


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Dette er kanskje eit litt "svevande" spørsmål, men eg prøver likevel. :icon_redface:

Eg kjem nok til å kjøpe min eigen hund innan eit par år, men vil gjere meg ferdig med universitetsstudier fyrst. Eg vil gjerne bruke "ventetida" på noko fornuftig, lære og få så mykje erfaring eg kan. Dessverre kjenner eg nesten ingen med hund i byen.

Er det nokon her som treng lufting/pass av sin hund inn i mellom? Eg bur i sentrum og hjelper gjerne til gratis, har nok av kjærleik til alle firbeinte :banana:

Eller har de forslag til andre måtar ein komande førstegangseigar kan få sosialisert med og lært meir om hund i byen? Eg tek imot alle forslag med takk :banana:

God helg til alle saman!

Skrevet

Det går jo ann å gå på kurs som observatør uten hund, hvis du synes det høres interessant ut :icon_redface: Ellers finnes det jo garantert folk som trenger hjelp til lufting av hunder, heng f.eks opp lapper i nabolaget? De fleste her er vel relativt aktive folk som stort sett lufter hundene sine selv, men det finnes helt sikkert folk som vil sette pris på litt hjelp :banana: Du kan jo også se om det går ann å få jobbet frivillig hos en omplasseringsorganisasjon, f.eks Fant Omplassering? Du kan for all del gjerne få låne voffsen min en gang om du vil, men jeg har egentlig ikke behov for hjelp til lufting da.

Skrevet

Denne helgen er det agilitystevne i Nordnæsdalen, både lørdag og søndag fra kl 09.00 :icon_redface:

Masse fine og flinke hunder å se der.

Skrevet

Det går jo ann å gå på kurs som observatør uten hund, hvis du synes det høres interessant ut :banana:

Det har eg ikkje tenkt på før, takk for tips! Absolutt verdt å undersøkje. :banana:

Du kan jo også se om det går ann å få jobbet frivillig hos en omplasseringsorganisasjon, f.eks Fant Omplassering? Du kan for all del gjerne få låne voffsen min en gang om du vil, men jeg har egentlig ikke behov for hjelp til lufting da.

Eg har allereie sendt ein mail til Fant, som eg håpar eg får svar på etter kvart. Det hadde vore ei interessant erfaring. I mellomtida får eg prøve å finne meg ein lokal hund som keiar seg, så eg ikkje treng stele hundane til aktive folk. Men tusen takk for voffsetilbodet, veldig snilt :icon_redface:

Denne helgen er det agilitystevne i Nordnæsdalen, både lørdag og søndag fra kl 09.00 :banana:

Masse fine og flinke hunder å se der.

Eg er diverre ikkje i Bergen denne helga, elles skulle eg absolutt teke turen! Vert det arrangert slike stemne jamnleg i byen?

Skrevet

Jeg har en dalmatinervoff du gjerne han få hilse på/trene litt med og sånt. Trenger sjeldent pass, men vi går masse turer på Fløien og sånt hvis du er keen på å henge på :banana: Pleier å ha med en cocker også, så hunder er det nok av :icon_redface:

Skrevet

Eg er diverre ikkje i Bergen denne helga, elles skulle eg absolutt teke turen! Vert det arrangert slike stemne jamnleg i byen?

Joda, noen ganger i året. Det blir nytt stevne i Nordnæsdalen i september, ellers skal det være på Nordhordland i august.

I tillegg arrangeres det jevnlig med uoffisielle agility- og lydighetskonkurranser, det er bare å følge med på sidene til hundeklubbene i bergensområdet. Retrieverklubben, Belgerklubben, Bg. agility klubb, BSBK, Dobermannklubben og Sotra Brukshundklubb er noen som jeg vet er aktive.

I september er det også utstilling, du finner info på BSBK sin side.

Skrevet

Jeg har en dalmatinervoff du gjerne han få hilse på/trene litt med og sånt. Trenger sjeldent pass, men vi går masse turer på Fløien og sånt hvis du er keen på å henge på :hmm: Pleier å ha med en cocker også, så hunder er det nok av :icon_redface:

Det høyrest kjempefint ut! Eg har hatt altfor lite dalmatinerkontakt i mitt liv :banana: Eg er attende i Bergen mot slutten av august, og avtaler gjerne ein trimtur eller ti utover seinsommaren/hausten :banana:

Joda, noen ganger i året. Det blir nytt stevne i Nordnæsdalen i september, ellers skal det være på Nordhordland i august.

I tillegg arrangeres det jevnlig med uoffisielle agility- og lydighetskonkurranser, det er bare å følge med på sidene til hundeklubbene i bergensområdet. Retrieverklubben, Belgerklubben, Bg. agility klubb, BSBK, Dobermannklubben og Sotra Brukshundklubb er noen som jeg vet er aktive.

I september er det også utstilling, du finner info på BSBK sin side.

Tusen takk for utfyllande informasjon, dette skal eg definitivt fylgje med på :banana:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...