Gå til innhold
Hundesonen.no

Finnes det Puppia seler til store hunder?


Recommended Posts

Skrevet

Lurer på om det finnes Puppia seler (eller lignende seler) til store hunder? Chicka er ca Labrador størrelse.

Har prøvd å lete rundt, men finner ikke noe.

Skrevet

Ja, jeg har rååsa puppia sele til Nana (Border Collie). Kjøpte den for et par år siden på ellos.no faktisk :lol: Vet ikke om de fortsatt selger de selene der, men du kan jo ta en titt :lol:

  • 2 months later...
Skrevet

Tuuusen takk! Da får Chicka snart pakke i posten som inneholder en sort Puppia sele :rolleyes2:

Skjønte ikke helt de størrelses tallene. Hva er hals og bryst lengde på hunden din? Og hvilken størrelse kjøpte du? :ahappy: (Skal være til en labbetispe)

Skrevet

Jeg kan ikke helt skjønne hvordan ellos har fått tak i store puppiaseler. Katalogen vi (dyrebutikk) får fra puppia inneholder ikke større størrelser enn XXl (som passer en medium stor hund, kanskje opptil 18 kg eller noe). Så... er det ekte puppia de selger?

Skrevet

Skjønte ikke helt de størrelses tallene. Hva er hals og bryst lengde på hunden din? Og hvilken størrelse kjøpte du? :icon_redface: (Skal være til en labbetispe)

Jeg kjøpte xxl og den passet bra, Chicka er ca samme str som en Labrador

37381_442730220198_743665198_6353780_2973723_n.jpg

nysele.jpg

Jeg kan ikke helt skjønne hvordan ellos har fått tak i store puppiaseler. Katalogen vi (dyrebutikk) får fra puppia inneholder ikke større størrelser enn XXl (som passer en medium stor hund, kanskje opptil 18 kg eller noe). Så... er det ekte puppia de selger?

Vet ikke, men har sett i utenlandske butikker og de har også xxl i noen av selene (ikke alle er i xxl).

Er ikke så merke frik, om det ikke er ekte puppia sele så tar jeg egentlig langt hopp og driter i det, jeg så etter funksjonen selen har :lol::lol:

Skrevet

Jeg skjønte ikke de målene. Skal ha til en aussietispe (større enn border collie) og en kelpievalp.

Mål rundt halsen og brystet dems, se på bildene av Chicka hvor den sitter og mål der på hundene :icon_redface:

Skrevet

Okei, takk! Men jeg syns den ser litt liten ut på henne? Er det den største størrelsen? Eller passer den egentlig bra? Syns den ser så kort ut i lengden, at den bakerste reimen ligger litt for tett oppi forbeina?

Skrevet

Ta en stor bestemorstruse og klipp ned den ene siden, fest borrelås og voila, stor puppia sele :icon_redface:

:lol: ja det är säkert mycket billigare också :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...