Gå til innhold
Hundesonen.no

Liker å tegne


idaasp

Recommended Posts

Skrevet

Tegning, maling og kritt er kjempe gøy. Dessverre blitt altfor liten tid til det de siste årene.

11.jpg

OT, men heter eieren til disse hestene Merethe? Mener jeg har sett bildet før, kanskje tilfeldig :D

Elsker tegningene dine :P Spesielt den lille jenta.

Mange andre kjempekjempefine her også :D

Edit: Var dette bildet jeg tenkte på..IMG_2427.jpg?t=1246468258

Hvis det ikke er samme motiv, er det ihvertfall veldig likt!

Skrevet

Digger hundetegningene dine, Aussieglis :ahappy: Du må gjerne skrive litt mer nøye hvordan du gjør det, jeg prøver men får ikke akkurat til :frantics:

Skrevet

Digger hundetegningene dine, Aussieglis :lol: Du må gjerne skrive litt mer nøye hvordan du gjør det, jeg prøver men får ikke akkurat til :D

Jeg prøver og prøver og prøver jeg også også blir jeg sint/lei/frustrert og begynner på noe nytt :D Har kanskje gjort ferdig... 3? 4?? Det er nesten helt sykt :ahappy:

Her er noen tuts som forklarer en del av de teknikkene jeg bruker for å få tegnet opp skissen jeg begynner med, og den siste tutsn forklarer en "prosess" av et bilde på en måte - mye likt slik jeg gjør det. Jeg liker ikke å begynne med for rotete skisser, de må være litt "OK" :frantics:

link

link (jeg legger ikke oppå da)

link (denne er geniaaal)

Skrevet

Her er My med litt skeiv nese! Første hundetegning :frantics: Ligner ikke sånn hundre prosent, men tok hvertfall utgangspunkt i bildet av henne.

myferdig.jpg

Skrevet

Her er My med litt skeiv nese! Første hundetegning :frantics: Ligner ikke sånn hundre prosent, men tok hvertfall utgangspunkt i bildet av henne.

myferdig.jpg

Jeg så at det var My med en gang :ahappy: Mye bedre enn mitt første hundebilde! Også svart pels også da, det som er sååå vanskelig! Jeg har ikke giddet å gjort ferdig en eneste My fordi jeg plages så med svart pels :lol:

Skrevet

Aussiglis: Kan du være en innmari søt engel å lage noe slikt til meg? Tenkte å bruke det i en banner? Please pretty please, skal aldri mer være uenig med deg, lover

Skrevet

Jeg så at det var My med en gang :P Mye bedre enn mitt første hundebilde! Også svart pels også da, det som er sååå vanskelig! Jeg har ikke giddet å gjort ferdig en eneste My fordi jeg plages så med svart pels :P

Hehe, ja! Fant etterhvert ut at jeg kunne sikkert gitt meg selv en enklere start, enn svart og hvit hund :lol: Startet med mørkeblått i bunnen! Det svarte kom nesten til slutt.

Skrevet

OT, men heter eieren til disse hestene Merethe? Mener jeg har sett bildet før, kanskje tilfeldig :aww:

Elsker tegningene dine :thumbs: Spesielt den lille jenta.

Mange andre kjempekjempefine her også :whistle:

Edit: Var dette bildet jeg tenkte på..IMG_2427.jpg?t=1246468258

Hvis det ikke er samme motiv, er det ihvertfall veldig likt!

Oi, det var veldig likt ja. Men nei, ikke samme motiv. Men ja, jeg har tegnet av et motiv, hehe. Husker ikke fra hvor, men sikkert via google kjenner jeg meg rett :whistle:

Skrevet

Tegner en del når jeg kjeder meg :whistle: Hovedsakelig hester, men har så smått begynt med hunder :aww:

Her er mitt første forsøk på gd valp :whistle: En kullsøster av Nanti

TegningavMiniSne4uker.jpg

også noen hester da :thumbs:

Tegningavaraberhingst-1.jpg

arbeidshest-1.jpg

  • 5 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...