Gå til innhold
Hundesonen.no

Dagens positive bullehund-omtale


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

http://www.nordlys.no/nyheter/article5141813.ece

Ja har dere sett, positiv omtale :rolleyes2:

Mas fra hunden

- Jeg hadde sovet en times tid da hunden begynte å mase for å komme seg ut av soverommet. Jeg trodde den bare ville ut å lufte seg eller oppsøke tisper med løpetid. Men da jeg åpnet døra til stua var den full av tett svart røyk, forteller Leif Arild Nygård (39) til an.no.

Han fortalte den dramatiske historien i Avisa Nordland om da han tirsdag måtte kaste hunden ut av soveromsvinduet og selv hoppe etter.

Stakkars fyren forøvrig, alt som ble igjen var den gamle møllspiste trekista... I mean.. Hvor er du karma som kunne mirakuløst tatt vare på et fotoalbum eller vitnemålet? :whistle:

Skrevet

Næh så artig! (Eller. Ånkli sucky for fyren da...) Dette skal jeg jammen generalisere til alle bullebeist framover. Kamphunder, nå også som brannvarslere. :whistle:

Evt så står det jo at han er en blandingshund, så det spørs om det er de(n) andre rasen(e) som tok seg av brannvarslingen..? Dammit!

:rolleyes2:

Godt med en gladhistorie for en gangs skyld, så mye negativt om hund som har vært i det siste.

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...